Jak przygotować ciasto na pizzę

Co zrobić, aby przygotować doskonałe ciasto na pizze? W tym poradniku dowiesz się jakich składników potrzebujesz oraz krok po kroku przyrządzisz pyszne ciasto na pizzę.

Najważniejszym składnikiem pysznej pizzy zdecydowanie jest starannie przyrządzone ciasto. Powinniśmy pamiętać, aby było elastyczne i miękkie, dlatego należy je rozciągać palcami zamiast po prostu wałkować.

Przygotuj składniki i do dzieła!

Składniki, jakich będziemy potrzebować to:

  • 3/4 szklanki ciepłej wody
  • łyżka oleju
  • łyżeczka cukru
  • łyżeczka soli
  • szklanka mąki
  • 1/4 kostki drożdżowej

Po pierwsze, rozpuszczamy drożdże w ciepłej wodzie z cukrem i dwiema łyżkami mąki, dokładnie mieszamy, przykrywamy i czekamy dziesięć do piętnastu minut. Następnie musimy wlać otrzymany rozczyn z drożdży do pozostałej mąki, dodać sól oraz olej i dokładnie wymieszać składniki, a potem na stolnicy wyrobić ciasto.

Gotowe ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy na godzinę do lodówki, aby wyrosło. Po tym czasie, ponownie przekładamy ciasto na stolnicę i chwilę zagniatamy. Smarujemy blaszkę oliwą i układamy papier do pieczenia, a na środku kładziemy otrzymaną kulkę ciasta i rozciągamy dłońmi „na zewnątrz”. Proces ten wymaga odrobiny cierpliwości, ponieważ masa może delikatnie się „cofać”, ale po kilku próbach nie powinno być z tym problemu.

Gdy mamy już przygotowaną blaszkę z ciastem, smarujemy naszą przyszłą pizzę cienką warstwą sosu pomidorowego, kładziemy ulubione dodatki i wstawiamy do nagrzanego do 220 stopni piekarnika na piętnaście minut. Smacznego!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.