Jak przenieść pocztę z Outlook Express do Microsoft Outlook?

Poradnik dzięki któremu dowiesz się jak przenieść pocztę z Outlook Express do Microsoft Outlook.

Większość użytkowników szczególnie domowych, korzystających z Windows XP, jako program pocztowy używała programu Outlook Express. Przesiadając się na system z Windows 7 klienta o nazwie Outlook Express nie znajdziemy. Coraz bardziej popularny staje się program pocztowy dostarczany wraz z pakietem Microsoft Office o nazwie Microsoft Outlook.

W poradniki tymu dowiesz się jak przenieść zawartość poczty z Outlook Expressa do Microsoft Outlook 2010.

Z Outlook Express do Microsoft Outlook

Cały proces przenoszenia możemy podzielić na trzy etapy:

Pierwsza etap to skopiowanie zawartości Outlook Experssa gdzie znajdują się wiadomości. Po skopiowaniu wszystkich skrzynek, folderów z wiadomościami w celu zaimportowania ich do Microsoft Outlook musimy po drodze skorzystać z domyślnego klienta poczty dostępnego w Windows, występującego pod nazwą Poczta usługi Windows Live. Jeżeli w naszym systemie nie znajduje się taki klient musimy go doinstalować. Przechodzimy do etapu drugiego, który polega na zaimportowaniu wcześniej skopiowanych wiadomości.

Uruchamiamy klienta poczty Poczta usługi Windows Live i przechodzimy do procesu importowania wiadomości. Wybieramy program z którego pochodzą nasze wiadomości np. Outlook Express 6 i klikamy dalej. Klikamy przycisk przeglądaj i wskazujemy ścieżkę do folderu z wiadomościami. Możemy zaimportować wszystkie wiadomości bądź określone foldery z wiadomościami. System przystąpi do importowania wiadomości. Czas trwania importu będzie zależał od ilości wiadomości oraz sprzętu jakim dysponujemy. Cierpliwie czekamy aż system poinformuje nas o zakończonym procesie importu.

Pozostał nam etap trzeci, czyli eksport wiadomości do Outlook 2010. Wybieramy Microsoft Exchange i klikamy dalej potwierdzając eksport wiadomości. Wybieramy profil w Microsoft Outlook do którego mają zostać zaimportowane wiadomości. Wskazujemy foldery do eksportu, bądź zostawiamy domyślny wybór – wszystkie foldery. System przystąpił do eksportu wiadomości. Można uruchomić program Outlook i cieszyć się z pojawiających wiadomości.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.