Czytany poradnik
Jak produktywnie rozpocząć dzień?
0

Jak produktywnie rozpocząć dzień?

AUTOR:  Aleksandra Wilk25 stycznia 2019

Bycie produktywnym naprawdę przydaje się w życiu. Takie osoby łatwiej pracują samodzielnie, zawsze kończą projekty na czas i nie przekładają niczego na później. Po pierwsze lepiej czują się na codzień, ponieważ mają wszystko pod kontrolą, a po drugie – dobrze operują czasem, tak żeby dokończyć pracę i mieć chwilę na przyjemności. Chcesz wiedzieć jak od początku dnia być bardziej efektywnym?

Jakie czynności wykonywać, aby być bardziej produktywnym? 

  • Wstawaj wcześniej. Zamiast rozpoczynać dzień o 9 czy 10, przyzwyczaj organizm do wcześniejszej pobudki. Wtedy zyskujesz 2/3 dodatkowe godziny, które możesz wykorzystać na realizację zadań.
  • Wykonuj zadania od tych najbardziej wymagających, a lekkie zostaw na resztą część dnia. Taka strategia ma wiele zalet. Przede wszystkim poczujesz ogromną satysfakcję, że udało ci się osiągnąć to sprawnie i masz jeszcze dużą ilość czasu do wykorzystania. Do zrobienia zostaną łatwiejsze i przyjemniejsze cele.
  • Umiejętność organizacji jest bardzo cenna. Niektórzy są z natury uporządkowani, a niestety inni jeśli chcą – muszą się takiej cechy nauczyć. Wykorzystuj każdą wolną chwilę jaką masz do dyspozycji od samego poranka. Zacznij planować i nie marnuj ani minuty ze swojego dnia.
  • Zaplanuj co masz do zrobienia, z podziałem na godziny i przydziel każdemu zadaniu określoną ilość minut.
  • Nie odkładaj niczego na później! Trzymaj się kurczowo swojej listy zadań i wykonuj ją zgodnie z planem.
  • Wykonując jedną czynność skup się tylko na niej, po około 25 minutach robienia TYLKO danego zadania, zrób 5 minutową przerwę w formie nagrody. To może być wypicie wcześniej przygotowanej kawy, chwila na oddech, wyjście na balkon. Po czym wróć do zadania na kolejne 25 minut. Najważniejsze w tej metodzie jest nie rozpraszanie się błahostkami w okresie pracy!
  • Gdy wstaniesz, nie sięgaj odrazu po telefon! Większość z nas zagląda do smartfona zaraz po przebudzeniu. To błąd. Zwykle nie kończy się jedynie na sprawdzeniu e-maila czy smsa. Po chwili okazuje się, że nie wiadomo kiedy straciliśmy 30 minut. Rozregulowuje to twój poranek, a ty masz poczucie zmarnowanego czasu.
  • Zamiast tego wprowadź do swojego harmonogramu tzw. „poranną rutynę”, czyli rzeczy, które musisz rano zrobić zanim zaczniesz pracę. Przykładowo mycie zębów, śniadanie czy ubranie się. Dodatkowo dobrym nawykiem, który znacznie usprawni dnień będzie przygotowanie garderoby wieczorem.

Jeśli będziesz przestrzegać powyższych wskazówek, po krótkim czasie zauważysz, że masz więcej czasu dla siebie, projekty idą zgodnie z planem, i nie przytłacza cię już natłok obowiązków! 

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze