Marketing
Czytany poradnik
Jak pozyskiwać klientów B2B?
0

Jak pozyskiwać klientów B2B?

AUTOR:  Agnieszka Szarak23 czerwca 2018

Zastanawiasz się, jak pozyskiwać klientów B2B? Istnieje kilka metod, które mogą Ci w ten pomóc. Wykorzystaj najpraktyczniejsze z nich, aby zwiększyć wydajność Twojej firmy.

Krótko o B2B

B2B oznacza dosłownie business to business. W praktyce chodzi o zawarcie umowy oraz odbycie się transakcji pomiędzy jednym lub wieloma podmiotami gospodarczymi. Zadanie to jest uważane, jako jedno z trudniejszych do zrealizowania i często staje się utrapieniem niejednego marketingowca czy przedsiębiorcy.

Nim jednak dojdzie do paniki oraz niepotrzebnych nerwów, dobrze jest przypomnieć sobie metody, które funkcjonują na rynku już od jakiegoś czasu i zająć się ich doskonaleniem.

Zawsze proponuj więcej

Pozyskując kolejnych klientów ważne jest, aby dobrze go słuchać i rozumieć jego potrzeby. Często, żeby  coś ugrać należy wychodzić przed szereg i proponować znacznie więcej, niż klient twierdzi, że potrzebuje. Dlatego zadawaj dużo pytań uzupełniających i proponuj wiele rozwiązań. Dobry przykładem na zobrazowanie tej sytuacji jest drogeria. Kupujesz np. pastę do zębów, ale sprzedawca dopytuje Cię: a może dodatkowy płyn do płukania? Mydło w promocji? Szampon? Często wychodzi się wtedy ze sklepu z czymś extra, chociaż wcześniej uważało się, że nie jest to potrzebne.

Żeby pozwolić sobie na dobry i profesjonalny kontakt z drugą firmą, przyda się niezawodne narzędzie komunikacyjne oraz program, który pozwoli w prosty sposób odnaleźć się w kartotece kontrahentów. Możesz go znaleźć np. TUTAJ

Jak pozyskiwać klientów B2B opowiadając historie?

W dzisiejszych czasach niektórzy bardziej skupiają się na samym produkcie niż na jego historii. Zastanawiając się nad tym, jak pozyskać klientów B2B postaw na eksponowanie możliwości, jakie daje Twój produkt, a nie na jego danych technicznych. Ludzie najczęściej w życiu kierują się swoimi emocjami, nawet jeżeli mowa o biznesie. Pokaż więc drugiej firmie, że Twój produkt to nie tylko produkt, ale szereg możliwości, które wpłyną na życie klienta.

Wszędzie social media

Pozyskiwanie klientów B2B to sztuka, a jeszcze trudniej jest ich utrzymać przy sobie. Aby to zrobić, trzeba być bardzo otwartą, pełną intuicji osobą. Żeby sobie pomóc, dobrze jest sięgnąć po social media. Dzięki nim możesz pozostawać w stałym kontakcie z klientami i szybko reagować na ich potrzeby. Publikowane treści dojdą szybciej do innych firm właśnie z ich pomocą.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze