Technologie
Czytany poradnik
Jak powinien wyglądać adres URL?
0

Jak powinien wyglądać adres URL?

AUTOR:  Alicja Hudzik27 grudnia 2018

Adres URL to format identyfikacji zasobów w sieci, który dotyczy przede wszystkim stron internetowych. Jak powinien wyglądać adres URL? Jaki to ma wpływ na pozycjonowanie SEO? Zapraszamy do lektury!

Czym jest adres URL strony internetowej?

Adres URL, inaczej adres internetowy to format adresowania służący do identyfikacji wszystkich zasobów dostępnych w Internecie, w tym także stron internetowych. Format ten ma ujednoliconą stałą konstrukcję. Jego początek zawsze stanowi nazwa protokołu:

  •  „http”
  • „https” w przypadku witryn zabezpieczonych

Po nazwie protokołu w adresie URL zawarte są: nazwa hosta (adres serwera) oraz ścieżka dostępu do zasobów (katalog, w którym znajdują się dane). Jak powinien wyglądać adres URL?

Wpływ adresu URL na pozycjonowanie SEO

Dobrze skonstruowany adres URL wpływa na pozycjonowanie SEO strony internetowej i zwiększa jej widoczność w sieci. Zanim wymyślisz adres URL dla swojej strony internetowej, pomyśl także o optymalizacji witryny pod kątem SEO. Algorytmy popularnych wyszukiwarek internetowych zwracają dużą uwagę na słowa kluczowe, dlatego frazy kluczowe powinny pojawić się zarówno w publikowanych treściach, jak i w adresie URL! Dobrze skonstruowany adres URL poprawia pozycję strony w wynikach wyszukiwań i przyczynia się do większej ilości odwiedzin witryny. Jak powinien wyglądać adres URL, by był on zrozumiały nie tylko dla użytkowników, ale i także dla robotów popularnych wyszukiwarek internetowych?

Jak powinien wyglądać adres URL? Porady

Adres URL to pierwsza rzecz, którą widzi klient, jest to więc jedno z podstawowych narzędzi do zarządzania wizerunkiem marki w sieci. Warto zadbać o jego dokładność oraz o to, by wskazywał on dokładnie, co znajduje się na danej stronie internetowej.

  • Przyjazny dla SEO adres URL to adres krótki, nieskomplikowany i łatwy do zapamiętania
  • Adres URL nie powinien składać się z treści, która jest nielogiczna
  • W adresie URL należy unikać polskich znaków i wielkich liter.
  • Do rozdzielenia poszczególnych słów w adresie URL powinny zostać użyte myślniki

Zmiany w adresach URL

Zespół Chrome pracuje aktualnie nad tym, by zmienić oblicze URL. Na razie nie wiadomo do końca, na czym będą polegać zmiany, ale ich głównym celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników korzystających z sieci. Z nieprzejrzystości URL korzystali do tej pory cyberprzestępcy, którzy mogą się podawać za operatorów linii telefonicznej, a nawet banki. Być może ten problem zostanie wkrótce rozwiązany.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze