Jak posortować wiersze tabeli w Wordzie?

Sortowanie wierszy tabeli w aplikacji Microsoft Word.

Jak posortować wiersze tabeli w Wordzie

W naszych pracach często pojawiają się różnego rodzaju tabele. Gdy wprowadzamy dane do tabel często zapominamy o ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności. Na szczęście Word posiada opcję, która pozwoli nam szybko posortować nasze dane. Ta porada pokazuje jak posortować dane w tabeli w Wordzie. Zaczynajmy!

  1. Załóżmy, że mamy tabelę składającą się z trzech kolumn – Imię, Nazwisko oraz Wiek. Pierwszy wiersz nazywamy Wierszem Nagłówka. Nie będzie się on przesuwał podczas sortowania naszej tabeli;
  2. Przejdźmy do sortowania naszej tabeli. Umieśćcie kursor w tabeli i przejdźcie na zakładkę układ. W ostatniej sekcji na tej zakładce znajduje się ikona Sortuj – kliknijcie w nią;
  3. Teraz musimy wybrać jak chcemy posortować naszą tabelę. Z rozwijanego menu wybieramy odpowiednią kolumnę i zaznaczamy czy dane mają być sortowane rosnąco czy malejąco. Aby wiersz nagłówka został na swoim miejscu, zaznaczamy opcję Wiersz Nagłówka w sekcji Lista. Gdy skończymy edytować ustawienia, klikamy w przycisk OK. Gotowe!

Jest to bardzo prosty i szybki sposób na posortowanie tabel w Wordzie. Dzięki niemu nie musicie się już przejmować tym, że dane, które wprowadzacie nie są ustawione alfabetycznie. Kilka kliknięć i wszystkie rekordy zostaną ustawione w odpowiedniej kolejności.

Czy ta porada była dla was pomocna? Jeżeli tak, to polubcie Porady.org na Facebooku, Google+, dodajcie nas do swojego RSS lub zostawcie swój komentarz pod tym artykułem. Dziękujemy!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.