Zdrowie
Czytany poradnik
Jak poprawić wzrok?
0

Jak poprawić wzrok?

AUTOR:  Anita Wach10 kwietnia 2018

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputerów lub telefonów, niestety ma to szkodliwy wpływ na nasz wzrok. Na szczęście istnieją sposoby na poprawę wzroku, które warto zastosować, nim dojdzie do trwałych uszkodzeń.

Oczy są cały czas narażane na infekcję lub uszkodzenia. Przebywanie w źle oświetlonym pomieszczeniu męczy nasze oczy, podobnie jak praca przy komputerze lub długie oglądanie telewizji. W czasie lata słońce również nie działa dobrze na nasze oczy, dlatego warto używać okularów przeciwsłonecznych. Zacznij dbać o swój wzrok wcześniej, aby uniknąć wizyty u optyka i noszenia okularów lub soczewek.

Zasłaniaj oczy i mrugaj!

Podczas pracy przy komputerze, rób przerwy w czasie których będziesz mrugać z większą częstotliwością, a także zasłoń sobie oczy dłońmi, redukuje to napięcie, które powstało wokół oczu. Oprzyj łokcie o biurko lub kolana, pochyl się do przodu i oprzyj dłonie o twarz, tak aby palce dotykały czoła, a dłoń kości policzkowych. Weź kilka głębokich, odprężających wdechów i wymrugaj się!

Dieta

Zwróć uwagę na to, co jesz. Jeśli chcesz poprawić swój wzrok, wzbogać swoją dietę w produkty bogate w witaminy A, E i C, których jest sporo w owocach i warzywach. Jedz więcej ryb, owoców morza, jaj i pieczywa pełnoziarnistego, a na przekąskę wybieraj orzechy. Produkty te bogate są w selen, cynk i miedź, które poprawiają wzrok.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz być w formie, dbaj o każdy narząd. Ćwiczeń poprawiających wzrok jest kilka, a oto niektóre z nich; skupiaj wzrok raz na bliższym, a raz na dalszym punkcie, kreśli ósemki oczami. Powtarzaj te ćwiczenia regularnie, a problemy ze wzrokiem dopadną cię w późniejszym czasie.

Jak poprawić wzrok? – Zioła

Gdy odczuwasz zmęczenie oczu, skorzystaj z leczniczych ziół. Zrób sobie okład z rumianku lub świetlika łąkowego, które bogate są w magnez. Zalej wrzątkiem zioła i odstaw do przestygnięcia. Gdy napar wystygnie, zamocz w nim waciki kosmetyczne i połóż na oczy, odpręż się i pozostaw na około 20 minut. Jeśli masz czas, możesz wykonywać taki zabieg regularnie lub tylko wtedy, gdy poczujesz zmęczenie oczu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze