Oprogramowanie
Czytany poradnik
Jak ponumerować strony w Microsoft Excel?
0

Jak ponumerować strony w Microsoft Excel?

W tym poradniku dowiesz się jak ponumerować strony w aplikacji Microsoft Excel. Zapraszamy!

Do czego służy Microsoft Excel?

Pełna nazwa tego programu to Microsoft Office Excel i jest to arkusz kalkulacyjny firmy Microsoft. Jest to powszechnie używana aplikacja do obliczeń w formie tabelarycznej. Praca Excela opiera się na stosowaniu funkcji matematycznych, finansowych oraz bazodanowych. Dodatkowo, Excel często stosowany jest także przy tworzeniu wykresów oraz analiz biznesowych.

Numerowanie stron w Excelu

Większość osób korzystająca z Excela zastanawia się jak wstawić numery stron drukując arkusz z aplikacji. Istnieje kilka metod, aby ponumerować strony drukowanego arkusza. Warto nadmienić, iż numery stron nie są wyświetlane w zwykłym widoku. Numery stron widoczne są w podglądzie układu strony oraz po wydrukowaniu arkusza. Od wersji 2010 Excela numerowanie arkuszy możemy dokonać przechodząc na zakładkę Wstawienie i wybranie przycisku Nagłówek i stopka.

Ten sam efekt ze starszymi wersjami Microsoft Excel osiągniemy wybierając menu Plik | Ustawienia strony | Nagłówek Stopka. Numerowanie stron możemy zacząć od określonej liczby, możemy także ustawić położenie drukowania numerów. Wszystkie opcje dostępne są w zakładce Nagłówek | Stopka.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
50%
Dobra porada
0%
Ciekawe
50%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze