Lifehacki
Czytany poradnik
Jak polepszyć swoje samopoczucie?
0

Jak polepszyć swoje samopoczucie?

AUTOR:  Patryk Pietrzak15 września 2020

Coś idzie nie po twojej myśli lub czujesz stres z powodu pracy bądź szkoły?Nie wiesz jak polepszyć swoje samopoczucie? Każdy z nas ma chwile słabości – nie zapominaj o tym, nie jesteś sam. W takich sytuacjach warto zadbać o siebie tymi kilkoma prostymi sposobami, dlatego skorzystaj z naszych rad czytając niniejszy poradnik.

Oddychaj głęboko

Gdy czujesz się niepewnie i ogarnia cię niepokój spróbuj ćwiczeń oddechowych. Głębokie oddechy dostarczą odpowiednią ilość tlenu, która ułatwi zrelaksować mięśnie i zmniejszyć ciśnienie krwi. Skupienie się na oddechu w stresującej sytuacji może zadziałać jak koło ratunkowe w sytuacji początkowo wydającej się bez wyjścia.

Zacznij pisać

Jeśli miewasz ciężkie dni i dusisz w sobie emocje, napisz o’nich! Jest to świetny sposób na stworzenie intymnej relacji ze samym sobą, by lepiej zrozumieć swoje problemy. Dzięki uświadomieniu sobie swojej sytuacji emocjonalnej dużo łatwiej poradzisz sobie z trudnościami na swojej drodze.

Znajdź Hobby

Ekspresja kreatywna łączy się z emocjami, które będąc głęboko w nas znajdują ujście w konsumpcji lub tworzeniu sztuki. Spróbuj wykorzystać całą negatywną energię, która cię otacza do zrobienia czegoś kreatywnego.Możesz słuchać muzyki lub ją tworzyć – tańczyć lub rysować – świat wokół ciebie może sprawiać że czujesz się bezradny, ale świat w środku ciebie zawsze będzie podlegał tylko tobie.

Nagradzaj się

Stresujące sytuacje i napięty grafik potrafią skutecznie oddalić nas od cieszenia się życiem -jest to świetny moment by dać sobie uzasadnioną chwilę przyjemności. Może to być cokolwiek co sprawia ci radość.Pójdź na masaż, kup sobie nowe buty, zjedz ulubiony deser, zobacz najnowszy seans w kinie. Zajmij się sobą i pamiętaj robić to odpowiedzialnie by nie doprowadzić do wyrzutów sumienia z powodu przyjemności.

Unikaj alkoholu i narkotyków

Używki często potrafią załagodzić ból lub zdystansować nas od trosk – jest to jednak efekt chwilowy prowadzący do pogłębienia się kłopotów lub pojawienia się nowych. Wystawienie na stres i traumę to jeden z najczęstszych powodów popadania w uzależnienia, więc unikaj ich za wszelką cenę- profilaktyka to też dbanie o własne samopoczucie.

Jeśli podane przez nas sposoby jak polepszyć swoje samopoczucie nie przyniosły oczekiwanej ulgi pamiętaj, że nigdy nie należy bagatelizować swoich problemów – w przypadku szczególnej niepewności szukaj pomocy u specjalistów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
50%
Dobra porada
50%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze