Relacje
Czytany poradnik
Jak podbudować męskie ego?
0

Jak podbudować męskie ego?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk14 marca 2019

Miłość, szacunek, szczerość i zaufanie to przepis na idealny związek. Czy do tej listy można dodać coś jeszcze? Owszem. Męskie ego. Dbanie o nie jest niezwykle istotne, jeżeli pragniesz szczęśliwego związku.

Dlaczego warto dbać o męskie ego?

Odpowiednie dbanie o ego naszego mężczyzny jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze – sprawi, że Twój mężczyzna będzie szczęśliwszy. Dasz mu w ten sposób poczucie, że jest doceniany, że go potrzebujesz i że w Twoich oczach jest niemal bohaterem.

Po drugie – umocni to wasz związek. Jeżeli mężczyzna będzie odczuwał przy Tobie wymienione wyżej uczucia, stworzycie bardzo szczęśliwy związek. A im szczęśliwszy związek, tym mniejsze szanse, że Twój mężczyzna zacznie szukać szczęścia u kobiety, która będzie go doceniać.
Podbudowywanie męskiego ego wcale nie jest trudne. Co więcej, sprawi przyjemność wam obojgu i pozwoli stworzyć szczęśliwą, partnerską relację. Oczywiście na każdego mężczyznę działają inne „sztuczki”, ale są takie, które zadziałają na każdego faceta, bez wyjątku. Poniżej znajdziesz trzy wskazówki, jak podbudować męskie ego.

Jak podbudować męskie ego?

Proś o pomoc

Jak podbudować męskie ego? Najłatwiejszy sposób to pokazanie swojemu mężczyźnie, że go potrzebujesz. Nie bój się prosić go o pomoc, zaczynając od najprostszych „męskich” sprawach, takich jak: wymiana żarówki, skręcenie szafki, dolanie płynu do spryskiwaczy, zatankowania samochodu czy nawet odkręcenie słoika, kończąc na radzie w problematycznej dla Ciebie sprawie, pomocy z lub zepsutym komputerem, czy innym sprzętem lub pomocy w gotowaniu. Wszystkie chwyty dozwolone. Dzięki temu, Twój mężczyzna będzie czuł, że jest Ci potrzebny i poczuje się silny i męski.

Pozwól mu podejmować decyzje

Nawet jeżeli do tej pory to Ty decydowałaś o ważnych dla was kwestiach – najwyższa pora to zmienić. Możesz zacząć od „oddania” mu mniej istotnych spraw, na przykład od tego na jaki film pójdziecie do kina, albo w jakiej restauracji zjecie kolację. Nie zamykaj swojego faceta pod kloszem i nie podejmuj każdej decyzji za niego. Może jeżeli oddasz mu władzę, pozytywnie się zaskoczysz.

Chwal go

Nie ważne z jakiego powodu – po prostu go chwal i mów mu, że jesteś z niego dumna. Twój mężczyzna poczuje się wtedy doceniany i podziwiany, a jego ego podskoczy do góry. Zwłaszcza jeśli będziesz mówiła to przy znajomych lub rodzinie. Tylko pamiętaj, żeby Twoje komplementy były odpowiednio dawkowane, żeby nie poprzewracać facetowi w głowie 🙂

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze