Kobieta
Czytany poradnik
Jak podawać leki dziecku?
0

Jak podawać leki dziecku?

AUTOR:  Klaudia Ozimek8 października 2018

Kiedy maluch jest chory lub przeziębiony konieczne jest podanie mu odpowiednich leków, których zadaniem jest zwalczenie drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za powstawanie infekcji, zmniejszenie objawów i dolegliwości związanych z chorobą. Dlatego wielu rodziców zastanawia się, jak podawać leki dziecku. Dziś odpowiemy sobie na to pytanie.

Jak podawać leki – podawanie tabletek

Dziecko nie chętnie przyjmuje lelki w postaci tabletek. Najczęściej nie chce ich przyjąć. Jednak niemal większość leków jest w postaci tabletek. Pojawia się więc pytanie, jak podawać leki, które są w formie tabletek? Dobrym sposobem jest podanie dziecku leku schowanego w cukierku. Najlepiej do tego zadania wybrać cukierki o miękkiej strukturze. Idealnie nadają się cukierki krówki, czy toffi.

Jak podawać leki – syropy

Syropy i leki w płynie również nie są lubiane przez tych najmłodszych. Nic dziwnego ich smak nie jest zachęcający, a dzieci nie znoszą smaków silnych i gorzkich. Jeśli nie wiesz jak podawać leki w płynie, to najlepiej umieść je na kilka minut w lodówce przed podaniem leku dziecku. Dzięki temu płyn będzie miał łagodniejszy smak. Możesz również wymieszać syrop z sokiem, ale pamiętaj, by sprawdzić, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jeśli nie to mieszając lek z sokiem, pamiętaj, by dziecko wypiło napój do końca, najlepiej za jednym razem.

Jak podawać leki – niemowlak

W wieku niemowlęcym również występują różnego rodzaju infekcje, które wymagają leczenia bezpiecznymi dla dzieci w tym wieku lekarstwami. To pierwsze miesiące rodziców z dzieckiem, więc mogą oni nie wiedzieć, jak podawać leki niemowlakowi. Najlepiej zrobić to szybko. Podczas podawania leku musisz czymś zainteresować uwagę dziecka, by nie skupiało ono zainteresowania na lekarstwie, a na tobie lub jakieś zabawie. Możesz udawać, że podajesz lek sobie i misiom, które otaczają niemowlaka. Wtedy nie pojawi się u niego uczucie niepokoju, płacz i wiercenie się, co może utrudnić podanie leku dziecku.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze