Czytany poradnik
Jak ozdobić pudełko – DIY!
0

Jak ozdobić pudełko – DIY!

AUTOR:  Alicja Hudzik6 sierpnia 2018

DIY na dobre zadomowiło się w polskich mieszkaniach. Metody samodzielnego wykonywania różnych przedmiotów, zwłaszcza dekoracji do mieszkania są bardzo modne nie tylko w Warszawie, ale i wielu innych polskich miastach. Jak ozdobić pudełko DIY? Zapraszamy do lektury!

Jak ozdobić pudełko – potrzebne narzędzia

Kartonowe opakowania to twór, który ma wiele zastosowań. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne dowożenie towaru do klienta oraz przechowywanie cennych rzeczy. Tektura, z której wykonany jest karton, powstaje wtórnie z makulatury, jest więc przyjazna dla środowiska. Zastosowań kartonów jest o wiele więcej, z ich pomocą można ciekawie zaaranżować przestrzeń oraz zorganizować w porządku różne przedmioty, takie jak kosmetyki, artykuły spożywcze, drobna elektronika, odzież, czy biżuteria. Jak ozdobić pudełko do codziennego użytku? Będziesz potrzebować jedynie papieru prezentowego lub kolorowej bibuły, taśmy klejącej lub kleju, kolorowych włóczek, nożyczek lub noża do papieru oraz chwili wolnego czasu!

Jak ozdobić pudełko – poradnik

Wystarczy trochę czasu wolnego i podstawowe materiały i możemy się cieszyć estetycznie wyglądającym, w pełni oryginalnym, bo zaprojektowanym przez nas samych pudełkiem. Aby je udekorować i nadać im niecodzienny charakter, można skorzystać z różnych przedmiotów, które są pod ręką. Pudełko można okleić stronami z zeszytu do nut, papierem do prezentów, zdjęciami z kolorowych magazynów, bibułą, folią aluminiową, pozłacanym papierem, włóczką, gazetami lub nawet mapami geograficznymi. Poza samym dekorowaniem pudełka można również wykonać samodzielnie wieczko do jego zamykania. W zależności od tego, na jakie ozdoby się zdecydujemy, opakowanie może nadać przestrzeni charakter vintage lub wpasować się w nowoczesny wygląd domu, lub mieszkania.

Ozdób pudełko metodą origami

Jeśli lubimy czasochłonne zabawy z papierem i tekturą, kartonowe pudełko możemy przystroić własnoręcznie wykonanymi ozdobami origami! Dekoracje powinny nawiązywać do przedmiotów, które będą przechowywane w pudełkach lub charakteru osoby, którą chcemy takim pudełkiem obdarować. Wśród popularnych motywów origami królują papierowe ptaki, serduszka, motyle, żabki oraz kwiaty, ale można pójść dalej i wykonać ciekawe, piętrowe, wielomodułowe struktury. W tak wykonanym pudełku DIY można przechowywać najróżniejsze przedmioty codziennego użytku i ciekawie zaaranżować przestrzeń mieszkania!

Lubisz niestandardowe pudełka? Sprawdź ofertę w Packhelp.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze