Dom
Czytany poradnik
Jak otworzyć wino bez korkociągu
0

Jak otworzyć wino bez korkociągu

Planujesz romantyczką kolację, a może dopiero zrobiłeś zakupy i zastanawiasz się jak otworzyć wino bez korkociągu? W tym poradniku poznasz 6 sposobów na to jak otworzyć wino domowymi sposobami. Zaczynamy!

Jak otworzyć wino bez korkociągu – 5 sposobów

Otwierając wino należy zawsze pamiętać, aby robić to w bezpiecznym miejscu i koniecznie nie na dywanie. Gdy nie masz pod ręką korkociągu, a goście już czekają na otwarcie butelki istnieje 6 sposobów jak otworzyć wino domowymi sposobami.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – Śrubokręt

Śrubokręt w domu ma praktycznie każdy z nas i jest to jednocześnie ulubione narzędzie każdego majsterkowicza. Gdy nie wiesz jak otworzyć wino bez korkociągu i jesteś w domu skorzystaj właśnie z niego. Wystarczy, że delikatnie wkręcisz go w korek, tak samo jak w przypadku standardowego narzędzia. Gdy już to zrobisz, pociągnij lekko do góry i wino będzie otwarte!

Jak otworzyć wino bez korkociągu – Pilniczek do paznokci

Metalowe pilniki znajdziemy w kosmetyczne każdej z Pań. Wykorzystując szpiczasty i ostry czubek pilniczka do paznokci możemy z łatwością otworzyć wino bez użycia korkociągu. Wystarczy, że podobnie jak w przypadku śrubokrętu wciśniesz go w korek i delikatnie spróbujesz wyciągnąć go w górę.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – Klucz

Gdy nie mam pod ręką pilniczka do paznokci ani śrubokrętu możemy zawsze użyć klucza. Choć metoda ta jest znacznie trudniejsza niż w przypadku poprzednich porad, to jednak wielu osobom udaje się otworzyć wino za pomocą klucza. Najważniejsze, aby miał spiczaste zakończenie.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – Książka

Wydaje Ci się, że znasz już wszystkie sposoby jak otworzyć wino bez korkociągu? Możemy do tego zadania wykorzystać nawet książkę. Co prawda nie wkręcimy jej w korek, ale z wykorzystaniem siły możemy przyłożyć ją do ściany, a następnie uderzać o nią dnem butelki. Jeżeli nie stłuczesz wina w trakcie tej operacji to korek z butelki powinien sam wyskoczyć do momentu, gdy wyciągniesz go ręką.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – Wieszak

Ostatnia porada jak otworzyć bez korkociągu będzie wykorzystywać zwykły metalowy wieszak na ubrania.Jeżeli ma ostre i haczykowate zakończenie możesz wykorzystać go w taki sam sposób jak śrubokręt. Jeden z jego boków wkręć w korek od wina i spróbuj wyciągnąć go na zewnątrz. Metoda ta niestety zazwyczaj kończy się uszkodzeniem wieszaka, jednak jest wartościowa w awaryjnych sytuacjach.

Pomogła Ci ta porada? A może znasz inne sposoby jak otworzyć wino bez korkociągu?  Kliknij łapkę w górę i zostaw komentarz na dole.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze