Zdrowie
Czytany poradnik
Jak odetkać ucho
0

Jak odetkać ucho

AUTOR:  Anita Wach20 marca 2018

Zatkane ucho to bardzo nieprzyjemny problem, osoba która tego doświadcza ma przytępiony słuch i trudniej jest się z nią porozumieć. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zbyt duża ilość woskowiny, przeziębienie, pęknięcie błony bębenkowej, a także duże ciśnienie krwi. Jak odetkać ucho w szybki i prosty sposób, radzimy w tym poradniku.

Jeśli na zatkane ucho nie podziałały domowe metody, należy udać się do specjalisty, ponieważ może to być coś groźniejszego. Nie wolno lekceważyć takich objawów, bo może się to skończyć trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet całkowitą głuchotą.

Woskowina

Jak odetkać ucho, które zatkała woskowina? Zapomnij o patyczkach, które tylko wepchną ją głębiej. Wybierz specjalne preparaty do odtykania uszu. Można też wybrać parafinę, która powoduje zniszczenie zalegającej woskowiny. Wystarczy wlać kilka kropel do ucha i poczekać na efekt. Zamiast parafiny można użyć oliwy z oliwek, również wlewając kilka kropli do narządu słuchu i tak jak w przypadku parafiny, trzeba zaczekać na efekt. W ostateczności, można użyć wody utlenionej, ale nie jest to polecane przez lekarzy.

Żucie gumy i ślina – jak odetkać ucho w ten sposób?

Jeśli masz zatkane ucho, przełykaj dużą ilość śliny. Żucie gumy oraz ssanie cukierków, wspomagają ten proces. Może to zająć trochę czasu, ale powinno zadziałać. Gdy słyszysz charakterystyczny ,,kilka”, oznacza to, że uszy się odtykają i zatykają z powrotem, rób to do skutku, aż w końcu odetkają się na dobre.

Ziewanie

Jak odetkać ucho, nie używając do tego niczego? Wystarczy zacząć ziewać, przychodzi to naturalnie, wystarczy zobaczyć kogoś kto ziewa (nawet jeśli udaje). Powtórz tę czynność kilka razy, a ucho powinno zostać odetkane.

Nos

Zatkany nos, a co za tym idzie zatkane zatoki, mogą powodować, że nasze uszy też się zatkają. W takim przypadku, należy zastosować leki, które rozrzedzają wydzielinę w nosie. Po kilku dniach takiego stosowanie, uszy powinny się odetkać.

Para

Weź gorącą kąpiel tak, aby łazienka zaparowała. Po skończonej kąpieli, pozostań w łazience przez około 5-10 minut, żeby para mogła dostać się do ucha i je odetkać. Ciepło działa kojąco na ból.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze