Czytany poradnik
Jak oddać bilet na busa lub pociąg?
0

Jak oddać bilet na busa lub pociąg?

AUTOR:  Klaudia Ozimek7 września 2018

Nie raz każdemu z nas zdarzyła się taka sytuacja, że nie wykorzystał biletu na autobus lub pociąg, który był kupiony wcześniej. Powody tego są różne i przez nie trzeba zastanowić się jak oddać bilet na pociąg, czy autobus. Dziś podpowiemy ja to zrobić.

Jak oddać bilet – spóźnienie na odjazd pociągu lub autobusu

Jeśli dopiero co kupiłeś bilet na pociąg lub autobus, a nie udało ci się zdążyć na ten odjazd, to pojawia się pytanie, jak oddać bilet, by kupić na następny pociąg. Nie jest to trudne zadanie. Na biletach czasem można zobaczyć znaczek, że ten bilet można zwrócić do kasy, jeśli nie zostanie wykorzystany. Jeśli masz na swoim bilecie taki znaczek, to udaj się do kasy i tam z pewnością bez problemu otrzymasz zwrot pieniędzy lub zamienisz bilet na następny kurs. Jednak jeśli na bilecie nie ma pieczątki, że bilet jest do zwrotu, to jak oddać bilet? Zrób to samo. Udaj się do kasy i wytłumacz Pani z w kasie, jaka jest sytuacja i chcesz wymienić bilet na następny kurs pociągu lub autobusu. Powinna to zrobić bez żadnego problemu. Pamiętaj jednak, by zrobić to jak najszybciej. Nie zwlekaj z wymianą lub zwrotem biletu. Im szybciej to zrobisz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ze zwrotem będą jakieś problemy.

Jak oddać bilet – przegapienie terminu wyjazdu

Jeśli bilet na pociąg lub autobus kupiłeś już kilkanaście dni przed planowanym wyjazdem, a potem zapomniałeś o tej podróży lub z jakiegoś powodu nie mogłeś pojawić się na odjeździe pojazdu ze stacji, to zadajesz sobie pytanie, jak oddać bilet w takiej sytuacji. Jeśli tak jest, to z pewnością przy kupnie biletu otrzymałeś wiadomość, czy istnieje możliwość oddania biletu, czy w tym przypadku nie ma takiej możliwości. Jeśli masz prawo do zwrotu biletu, to musisz udać się do punktu zakupu biletów i tam musisz wyjaśnić całą sytuację. Jeśli nie masz takiego prawa, to możesz napisać podanie z prośbą przyjęcia zwrotu. Możliwe, że twój wniosek zostanie przyjęty, a ty odzyskasz pieniądze za bilet.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze