Czytany poradnik
Jak obrać ananasa
0

Jak obrać ananasa

AUTOR:  Marzena Kuźma2 grudnia 2017

Ananasy są często pięknym elementem dekoracyjnym stołu. Po udanej imprezie szkoda je jednak wyrzucać. Warto je obrać, zrobić z nich sok, lub pokroić jako zwykłą przekąskę.

Widząc jednak takiej wielkości owoc, trzeba wiedzieć, jak się do niego zabrać. To, jak obrać dobrze ananasa nie jest wcale takie proste. Gruba skóra owocu wcale tego zadania nie ułatwia. Przed rozpoczęciem całego procesu warto znać kilka rad, dzięki którym ten problem na zawsze zniknie.

Co potrzebne?

Do tej czynności niezbędne będą tylko dwie rzeczy. Przede wszystkim ostry nóż, aby jak najdokładniej obrać ananasa. Przyda się także drewniana deska do krojenia, aby przy całym procesie obierania nie zniszczyć stołu lub blatu.

Jak obrać ananasa?

Na przygotowaną wcześniej deskę należy położyć owoc w pionie. Jedną ręką należy trzymać ananasa za liście, a drugą odcinać elementy skóry. Ostry nóż okazuje się tu zbawiennym rozwiązaniem. Jeżeli ananas jest jak najdokładniej obrany, widać jego żółty miąższ z dużymi oczkami. Aby się ich pozbyć należy położyć owoc na deskę. Są ustawione skośnie, dlatego należy skośnie je odcinać nożem. W tym czasie ananasowi można nadać fantazyjny kształt, odcinając oczka w naprzemiennych paskach. Tak postawiony na stole owoc będzie się pięknie prezentował.

Jeżeli udało się obrać ananasa, trzeba go pokroić. Ale jak? Można to zrobić także na dwa sposóby. Na plastry i w cząstki. Jeżeli wybiera się pierwszą opcję, należy owoc trzymać za liście i od spodu odkrawać kolejne plastry.

Wybierając cząstki, konieczne będzie odcięcie liści ananasa. Tak przygotowany owoc należy przekroić wzdłuż na pół. Takie części kroić na mniejsze kawałki.

Obrać ananasa nie jest wcale łatwo. Wszystko zależy także od stopnia dojrzałości owocu. Jeżeli jest miękki, nóż będzie przesuwał się jak po maśle. Z niedojrzałym ananasem może być trochę ciężej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze