Czytany poradnik
Jak nosić zegarek – poradnik dla mężczyzn
0

Jak nosić zegarek – poradnik dla mężczyzn

AUTOR:  Alicja Hudzik13 września 2018

Jak nosić zegarek? Poznaj ogólne zasady oraz sztukę noszenia męskich zegarków w zależności od ich typu!

Jak nosić zegarek? Ogólne zasady

Zegarek powinno się nosić na przegubie lewej ręki, co jest bardzo praktyczne przy wykonywaniu codziennych czynności oraz ustawianiu pokrętła (które zazwyczaj znajduje się po stronie prawej i łatwiej je regulować prawą ręką). Zegarek powinno się dostosować do ubioru i okazji, inne modele powinno się zakładać na eleganckie spotkania, a inne na co dzień.

Jak nosić zegarek sportowy?

Zegarki sportowe zazwyczaj są wyposażone w dodatkowe, gadżeciarskie funkcje, takie jak chronograf, tachometr oraz wodoodporne wyświetlacze LCD. Można je nosić podczas treningów i ćwiczeń (są odporne na wstrząsy) lub po to, by wyrazić swoją pasję do danej dziedziny sportowej. Nie należy ich łączyć z eleganckim ubiorem typu garnitur, to zegarki stworzone do luźnej stylizacji!

Jak nosić zegarek klasyczny?

Klasyczny zegarek to uzupełnienie eleganckiego ubioru, kolor paska powinien współgrać z kolorem butów oraz spodni. Styl i design powinien być minimalistyczny, a stalowe elementy zegarka muszą być spójne ze stalowymi elementami ubioru, takimi jak sprzączka od paska lub spinki do mankietów.

Czym jest zegarek casual?

Zegarek typu casual  to połączenie zegarka sportowego i zegarka klasycznego. Tego typu zegarki są zazwyczaj wytrzymałe i wyglądają oryginalnie oraz nadają się zarówno na randkę, jak i na weekendowy wypad z przyjaciółmi. Można je nosić do mniej formalnych ubrań, skórzanych kurtek oraz tweedowych marynarek i nie trzeba się trzymać sztywnych reguł.

Jakie inne rodzaje zegarków jeszcze wyróżniamy?

Jeśli chodzi o inne rodzaje zegarków, to wyróżniamy zegarki biżuteryjne, w większości przeznaczone dla kobiet oraz niekonwencjonalne zegarki fashion. Te pierwsze należy nosić na wyjątkowe okazje i do podkreślenia podniosłości chwili, te drugie mogą podkreślić indywidualizm i oryginalność osoby, która je nosi.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze