Lifehacki
Czytany poradnik
Jak nie iść do pracy?
0

Jak nie iść do pracy?

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska15 marca 2020

Pracujesz po godzinach i po prostu potrzebujesz dnia wolnego, a do weekendu jeszcze daleko? W pracy zapowiada się kontrola, której chcesz uniknąć albo musisz załatwić coś pilnego na mieście? A może zaimprezowałeś i rano nie jesteś w stanie podnieść się z łóżka? Jak nie iść do pracy? Podpowiadam!

Jak nie iść do pracy? Wizyta lekarska

Zadzwoń do pracodawcy i z bólem w głosie oznajm, że pędzisz do dentysty z okropnym bólem zęba. Możesz także symulować zatrucie pokarmowe, migrenę lub cokolwiek innego co odchodzi tak szybko, jak szybko przychodzi. Z niektórymi z tych dolegliwości spróbuj rzeczywiście udać się do lekarza i jeśli tylko będziesz dostatecznie przekonywujący, być może uzyskasz zwolnienie. Możesz także po prostu zostać w domu, jeśli masz do wykorzystania urlop na żądanie, a wówczas nie musisz przedkładać pracodawcy L4.

Jak nie iść do pracy? Fałszywe L4

Jeśli masz zaprzyjaźnionego lekarza, to nic prostszego! Poproś go, aby wystawił Ci fałszywe zwolnienie lekarskie. W ten sposób możesz zyskać nawet kilka dni wolnego. Pamiętaj jednak, żeby zostać w domu, a w social mediach nie zamieszczać zdjęcia z domówki, którą urządzasz w czasie rzekomej choroby… W innym wypadku informacja o faktycznym powodzie Twojej nieobecności w pracy rozejdzie się błyskawicznie!

Jak nie iść do pracy? Zepsute auto

Ten sposób sprawdzi się, zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko od miejsca pracy. Zadzwoń do pracodawcy w godzinach, w których powinieneś być w drodze i poinformuj go, że Twoje auto właśnie się zatrzymało… Możesz powiedzieć, że czekasz na lawetę i nie dasz rady dotrzeć na czas. Jeśli będziesz dostatecznie przejęty awarią, być może szef sam zaproponuje Ci wolne, zwłaszcza gdy dojazd zajmuje Ci zwykle dużo czasu nawet samochodem. Pamiętaj jednak by zachować konsekwencję i przez kolejne kilka dni dojeżdżaj do pracy komunikacją miejską – w ten sposób nie wzbudzisz podejrzeń. Możesz także wymyślić awarię, której naprawa zajmuje niewiele czasu, jednak dłuższy pobyt auta w warsztacie mechanika będzie bardziej wiarygodne.

Jak nie iść do pracy? Oddaj krew!

Czy może być lepszy sposób na zyskanie dnia wolnego niż dzięki pomocy innym? Udaj się do punktu krwiodawstwa i oddaj krew, a w zamian zyskasz nie tylko zwolnienie do końca dnia, pudełko pełne czekolad, ale przede wszystkim, ogromną satysfakcję! Upewnij się jednak zawczasu, że spełniasz wszystkie warunki do zostania krwiodawcą oraz odpowiednio się przygotuj, w przeciwnym razie możesz zostać odesłany z kwitkiem i nici z dnia wolnego…

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze