Sztuka
Czytany poradnik
Jak narysować różę krok po kroku?
0

Jak narysować różę krok po kroku?

AUTOR:  Porady.org9 września 2020

Chcesz nauczyć się rysować róże? Nie jest to skomplikowane. Wystarczy jeśli przygotujesz sobie kartkę, gumkę i ołówek. W naszym poradniku krok po kroku nauczysz się jak narysować różę.

Jak się rysuje róże? – wstępny szkic

Przede wszystkim za nim zaczniemy rysować całą róże. Warto zrobić wstępny szkic, który ułatwi nam dalszą prace. Przygotuj sobie kartę A4, na temperowane miękkie ołówki oraz gumkę do mazania, gdyby coś nie wyszło. Pierwszym krokiem będzie namalowanie owalu o dowolnej wielkości, lekką ręką. Zarys nie powinien być bardzo widoczny i nie musi być on wykonany z precyzją. Następnie w górnej części narysowanego owalu wykonaj spirale, a na jej końcu postaw kropkę. Dobrze jeśli spirala będzie nierówna czyli pofalowana. Z tego powstaną zawinięte płatki róży.

Jak rysować róże? – teraz szczegóły

Jeśli wstępny szkic został wykonany można zabrać się za szczegółowość naszego rysunku. Zacznij od naszkicowania łodygi oraz małych listków. Teraz można zabrać się za płatki. Powinny być one wywinięte na zewnątrz, a ich brzegi lekko falowane. Ważne jest też, aby nie były one rysowane regularnie! Róża w środku ma płatki bardziej przylegające do siebie, a te zewnętrzne po prostu opadają w dół.

Rysunek róży – wypełnienie kolorem i cieniowanie

Twój rysunek róży jest już prawie gotowy. Pozostało tylko nadanie jej dowolnego koloru, który został przez Ciebie wybrany. Mogą być do tego użyte kredki bądź po prostu ołówek, gdy nie chcesz, aby twoja róża była kolorowa. Na początek sprawdź czy kontur róży nie jest zbyt wyraźny. Jeśli tak to zetrzyj go delikatnie gumką do mazania. Czas zabrać się za kolorowanie i cieniowanie róży. Najpierw wypełnij róże kolorami, które zostały przez Ciebie użyte. Zasada jest taka, że ciemny kolor najlepiej użyć w miejscach gdzie płatki róży znajdują się ściśle blisko siebie, a jaśniejszy na płatkach zewnętrznych. Teraz czas na cieniowanie tak samo jak w przypadku wypełnienia kolorem cieniowanie ciemniejszym kolorem powinno być w środku. A na zewnętrznych częściach cieniowanie jaśniejszą barwą. Fajnym efektem, który zdefiniuje twój rysunek będzie użycie dowolnego cienkopisu i zaznaczenie konturów róży tam gdzie chcesz.

Zaznaczamy, że kwestia cieniowania zależy tylko od osobistych preferencji. Jeżeli więc lubisz wyraźne rysunki z dość mocny kontrastem po prostu pamiętaj o tym, aby dociskać kredkę bądź ołówek z większą siłą do kartki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze