Sprzęt komputerowy
Czytany poradnik
Jak naprawić klawiaturę w laptopie lub komputerze
0

Jak naprawić klawiaturę w laptopie lub komputerze

AUTOR:  Anita Wach27 stycznia 2018

Klawiatura to najczęściej używany przyrząd w naszym komputerze. Pijemy i jemy nad nią, co może grozić jej uszkodzeniem. Jak naprawić klawiaturę, która przestała działać? Zobacz kilka sposobów na przywrócenie do życia przycisków w klawiaturze.

Pierwszy komputer wyposażony w klawiaturę powstał w 1960 roku. Każda następna klawiatura była wyposażona w dodatkowe przyciski. Naciskając odpowiedni klawisz zostaje wysyłany sygnał do komputera, aby ten mógł przenieść go na ekran. Istnieje wiele klawiatur poprzez dotykowe, bezstykowe po klasyczną. Klawiaturę oprócz komputera możemy spotkać w telefonach, instrumentach muzycznych, kalkulatorach. W naszych czasach jest to podstawowe narzędzie do pisania oraz sposób na komunikowanie się ze światem w internecie.

Co zrobić, gdy klawiatura się zepsuje?

Jak naprawić klawiaturę – zepsute klawisze

Jeśli przestały Ci działać niektóre klawisze może to oznaczać, że przepaliła Ci się jedna ze ścieżek odpowiedzialna za dany przycisk. Można to naprawić samemu, ale potrzebna będzie do tego lupa. Jeśli znajdziesz przerwaną ścieżkę możesz ją skleić specjalnym klejem przewodzącym. Należy jednak rozważyć czy jest się to w stanie zrobić samemu, czy nie lepiej oddać do specjalisty.

Jak naprawić klawiaturę – zamiana liter

Jak naprawić klawiaturę, jeśli zamieniły się litery i przy wciskaniu Y wpisuje się Z. Żeby to naprawić należy przejść do opcji ustawień regionalnych w systemie Windows i pozostawić na liście języków jedynie Polski (programisty). Jeśli to nie pomogło można zresetować komputer – po tym działaniu wszystko powinno wrócić do normy.

Jak naprawic klawiaturę – zalana klawiatura

Jeśli zalejesz klawiaturę jakąś cieczą i przestanie ona działaś, spróbuj pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Jeśli to nie pomoże, możesz przetrzeć ścieżki spirytusem. Jeśli to również nic nie da, najprawdopodobniej klawiaturę trzeba będzie wymienić. Trudno jest naprawić zalaną klawiaturę dlatego najlepiej bardzo uważać podczas picia nad komputerem. Naprawa klawiatury może okazać się bardzo kosztowna, dlatego należy także rozważyć, czy nie lepiej kupić nowej, lepszej zamiast inwestować w naprawę starego sprzętu.

Znasz inne, lepsze metody jak naprawić klawiaturę domowy sposobami? Podziel się nimi z nami w komentarzu!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze