Jak naprawic klawiaturę

Klawiatura to najczęściej używany przyrząd w naszym komputerze. Pijemy i jemy nad nią, co może grozić jej uszkodzeniem. Jak naprawić klawiaturę, która przestała działać? Kilka sposobów na dłuższe korzystanie z naszego urządzenia.

Pierwszy komputer wyposażony w klawiaturę powstał w 1960 roku. Każda następna klawiatura była wyposażona o dodatkowe przyciski. Naciskając odpowiedni klawisz zostaje wysyłany sygnał do komputera, aby ten mógł przenieść go na ekran. Istnieje wiele klawiatur poprzez dotykowe, bezstykowe po klasyczną. Klawiaturę oprócz komputera możemy spotkać w telefonach, instrumentach muzycznych, kalkulatorach. W naszych czasach jest to podstawa do komunikacji.

Jak naprawic klawiaturę – zepsute klawisze

Jeśli przestały czy działać niektóre klawisze może to oznaczać, że przepaliła ci się jedna ze ścieżek odpowiedzialna za dany przycisk. Można to naprawić samemu, ale potrzebna będzie do tego lupa, jeśli znajdziesz przerwaną ścieżkę możesz ją skleić specjalnym klejem przewodzącym. Należy jednak rozważyć czy jest się to w stanie zrobić samemu, czy nie lepiej oddać do specjalisty.

Zamiana liter

Jak naprawić klawiaturę, jeśli zamieniły się litery i przy wciskaniu Y wpisuje się Z. Żeby to naprawić należy, wcisnąć CTRL + SHIFT, jeśli to nie pomogło można zresetować komputer po tym działaniu wszystko powinno wrócić do normy.

Zalana klawiatura

Jeśli zalejesz klawiaturę jakąś cieczą i przestanie ona działaś, spróbuj pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia, jeśli to nie pomoże, możesz przetrzeć ścieżki spirytusem, jeśli to również nic nie da, najprawdopodobniej klawiaturę trzeba będzie wymienić. Trudno jest naprawić zalaną klawiaturę dlatego najlepiej bardzo uważać podczas picia nad komputerem. Naprawa klawiatury może okazać się bardzo kosztowna, dlatego należy rozważyć, czy nie lepiej kupić nowej, lepszej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here