Relacje
Czytany poradnik
Jak mogę pomóc innym
0

Jak mogę pomóc innym

AUTOR:  Anita Wach19 stycznia 2018

Pomagać ludziom można na wiele sposobów. W zależności od tego, jakie mamy możliwości, czym się zajmujemy i ile wolnego czasu mamy. Jak mogę pomóc innym? Od tych drobnych rzeczy, które mogą wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego po te, które czasem ratują życie.

Jak mogę pomóc innym

Wiele osób, które miały okazję komuś pomóc, mówią, że to było jedno z najlepszych doświadczeń w ich życiu. O dobroci dla drugiego człowieka, czy zwierzęcia, uczymy się od małego. Dla nas może to być drobny uczynek, który nie będzie wymagał poświęcenia, ale dla tej drugiej osoby będzie to coś znaczącego, co sprawi, że odzyska wiarę w ludzi.

Wolontariat

Jeśli mamy taką możliwość to zapiszmy się na wolontariat. W prawie każdej parafii istnieją kółka, które pomagają uboższym rodzinom z okolicy, zbierają żywność, odzież lub zabawki. Oprócz parafialnych wolontariatów, możemy zapisać się do większych organizacji, które działają na szerszym obszarze, pomagają dzieciom z domów dziecka, osobom starszym i schorowanym, robiąc zakupy, bawiąc się. Istnieją wolontariaty, które opiekują się zwierzętami ze schroniska. Zabawa z pupilami, mycie ich, czyszczenie legowisk sprawiają, że te porzucone zwierzaki stają się szczęśliwsze.

Na co dzień

Jeśli jesteśmy w czymś dobrzy, możemy się tym podzielić z innymi. Możemy dawać korepetycje dzieciom, którym nie idzie w szkole, a ich rodziców nie stać na wynajem korepetytora. Niektórzy bezdomni, potrzebują jedzenia, jeśli mamy taką możliwość kupmy im produkty, które będą mogli zjeść. Takim ludziom lepiej zrobić zakupy, niż dać pieniądze, które mogliby wydać na alkohol lub inne używki.

Klik

Jak mogę pomóc innym przy użyciu jednego kliknięcia? Istnieją strony internetowe na których sponsorzy przekazują określoną kwotę, która zasila daną organizację po kliknięciu, działa tak np. Pajacyk, zbierający pieniądze dla niedożywionych dzieci w szkołach.

Wyślij list

Każdy z nas lubi dostawać listy z życzeniami lub takie w którym dowiadujemy się czegoś ciekawego. Istnieje strona na której możemy napisać list do jakiegoś chorego dziecka, przesłać mu jakieś zdjęcia lub kartki z ciekawych miejsc. Taka osoba na pewno się ucieszy, a może to być również początek pięknej przyjaźni.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze