Czytany poradnik
Jak korzystać z Paczkomatu?
0

Jak korzystać z Paczkomatu?

AUTOR:  Alicja Hudzik2 grudnia 2018

Paczkomaty to skrzynki pocztowe rozlokowane w większości polskich miast. Mimo dużej popularności nie każdy potrafi z nich korzystać. Jak działa Paczkomat? Jak korzystać z Paczkomatu? Podpowiadamy!

Jak korzystać z Paczkomatu? Odbieranie przesyłki

Jak korzystać z Paczkomatu i odebrać w nim przesyłkę? Wystarczy podczas zakupów gnilne wybrać opcję dostawy: Paczkomat. Następnie podajemy adres e-mail oraz numer telefonu i wybieramy miejsce dostawy, które znajduje się najbliżej nas.

Po nadaniu przesyłki przez sprzedawcę odbiorca otrzymuje komunikat mailowy. Losy paczki można śledzić na stronie internetowej Paczkomatu. Gdy paczka trafi do skrzynki, odbiorca dostaje wiadomość w formie SMSa. W treści SMSa podane jest specjalne, 6 – cyfrowe hasło. Nie należy go kasować ani gubić, ponieważ dzięki niemu dostaniemy przesyłkę!

Na odbiór przesyłki jest 48 godzin, po tym czasie paczka trafia do Punktu Obsługi Paczek (POP). Czas odbioru paczki można przedłużyć, wysyłając specjalnego SMSA z hasłem (koszt usługi to 4,00 zł, koszt wysłania SMS-a to 0,62 zł brutto, SMS należy wysłać z numeru, na który otrzymuje się komunikaty dotyczące paczki). Aby odebrać przesyłkę, należy podejść do Paczkomatu i na ekranie wpisać swój numer telefonu oraz 6 – cyfrowy kod odbioru, który otrzymaliśmy smsem. Po wpisaniu kodu otworzy się skrytka z naszą przesyłką. Paczkę można odebrać o dowolnej godzinie i porze dnia.

Jak korzystać z Paczkomatu? Nadawanie przesyłki

Aby nadać paczkę przez Paczkomat, należy się zarejestrować na stronie firmy i wskazać odpowiedni Paczkomat lub oddział inPost w swoim profilu w Menagerze Paczek. Po wygenerowaniu etykiety adresowej Nadawca ma 24 godziny na to, by przekazać paczkę do Paczkomatu, w przypadku wybrania oddziału inPost nie ma ograniczenia czasowego, etykieta ta jest bezterminowa.

Aby wysłać paczkę z oddziału inPost, wystarczy ją zanieść do odpowiedniego oddziału. Aby wysłać paczkę przez Paczkomat, na ekranie paczkomatu należy wprowadzić kod nadania oraz zeskanować lub wpisać ręcznie kod paczki. Następnie umieszczamy paczkę w paczkomacie i drukujemy paragon nadania. Gotowe!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze