Czytany poradnik
Jak jeść granat?
1

Jak jeść granat?

AUTOR:  Alicja Hudzik25 listopada 2018

Granaty to wyjątkowe owoce, bogate w wiele substancji odżywczych. Sok z granatu to źródło drogocennych wolnych rodników, miąższ działa również leczniczo na układ pokarmowy. Jak jeść granat? Zapraszamy do lektury!

Niezwykłe właściwości granatu

Granat to owoc, który od dawna jest uważany za cudowne panaceum na wiele dolegliwości. Sok z granatu to bogate źródło wolnych rodników, które hamują starzenie się organizmu.

Inne właściwości tego owocu to:

  • Wspomaganie układu krążenia
  • Wzmacnianie serca
  • Poprawa pracy układu pokarmowego
  • Działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe
  • Łagodzenie problemów z erekcją

Jak obrać ze skórki owoc, by dostać się do soczystego miąższu? Jak jeść granat?

Jak jeść granat? W jakiej formie podawać ten owoc?

Aby zjeść granat, należy się dostać do jego miąższu i soczystych pestek obleczonych miąższem. Najpierw należy odciąć wierzchnie części owocu (koronę), a następnie pokroić go na cztery ćwiartki. Wydzielone części należy pozostawić na 10 minut w miseczce z wodą, a następnie spróbować rozdzielić je na jeszcze mniejsze części. Łupiny można wyrzucić.

Jak jeść granat? Soczyste pestki można spożywać w surowej postaci, po prostu je przeżuwając! Miąższ można też dodać do ulubionej sałatki, na przykład mieszanki sałat z serem feta lub sałatki owocowej z mandarynek i kiwi.

Jak przyrządzić pożywny sok z granatu?

Aby przygotować pożywny nektar z granatu, należy przekroić owoc na pół i wydobyć łyżką wszystkie ziarenka oraz miąższ. Miąższ z nasionami należy wrzucić do garnka razem z 2 łyżkami cukru i wodą. Całość należy gotować przez 10 minut, zdjąć z ognia i przecedzić na sitku.

Inny sposób na przyrządzenie soku to zmiksowanie nasion granatu z łyżką cukru, bez wody i pozostawienie ich pod przykryciem na całą noc w lodówce (na sucho). Następnego dnia wystarczy odcedzić powstały syrop z pestek i gotowe!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Marcin
    7 grudnia 2018 at 13:12

    Moja żona po prostu kroi granat na pół, a potem bawi się w wyciąganie pestek łyżeczką z danej połówki. Dobry sposób na wieczór, jak nie chcesz za dużo podjadać, bo takie jedzenie granatu zajmuje naprawdę sporo czasu, masz się czym zająć i nie jesz nic innego 😉