Jak gotować fasolkę szparagową?

Fasolka szparagowa to bardzo popularne warzywo sezonowe. Poza sezonem jest dostępna również w mrożonej formie. Jak gotować fasolkę szparagową, by cieszyć się jej pełnym smakiem? Zapraszamy do lektury!

Jak gotować fasolkę szparagową?

Fasolkę szparagową należy przyrządzić tak, by nie doprowadzić do jej rozgotowania. Strąki przed gotowaniem należy oczyścić, obciąć ich końcówki i umyć. Można je również przekroić na pół. Fasolę wrzucamy do lekko osolonej, wrzącej wody, przestrzegając proporcji 2 litry wody i łyżeczka soli na 0,5 kg fasolki. W trakcie gotowania warto co jakiś czas sprawdzać miękkość fasolki. Jak gotować fasolkę szparagową, by była odpowiednio twarda? Czas gotowania zależy od jej rodzaju, młodsze strąki wystarczy gotować od 5 do 10 minut, starsze wymagają czasem nawet do 20 minut.

Jak gotować fasolkę szparagową – porady

  • Fasolkę szparagową najlepiej jeść od razu po ugotowaniu. Można wzbogacić jej smak poprzez dodanie zasmażki z tartej bułki.
  • Mrożona fasolka nie wymaga rozmrożenia przed gotowaniem, można ją wrzucić od razu do wrzącej wody.
  • Do gotującej się żółtej fasolki można dodać łyżeczkę cukru.
  • Gotową fasolkę odcedzamy i przelewamy zimną wodą.
  • Aby uzyskać jeszcze bardziej wyrazisty smak warzywa, spróbuj przyrządzić fasolkę szparagową w parowarze.

Jak przyrządzić zasmażkę do fasolki?

Do przygotowania zasmażki wystarczy ¼ kostki masła oraz ¼ szklanki bułki tartej. Na patelni roztapiamy masło i dorzucamy bułkę tartą. Całość podsmażamy na małym ogniu, ciągle mieszając. Zasmażka jest gotowa, gdy uzyska złocisty, apetyczny kolor.

Z czym podawać fasolkę szparagową?

Fasolka szparagowa świetnie się nadaje do sałatek oraz jako dodatek do obiadu. Można ją podawać z drobiem, wieprzowiną, makaronem, w ziołach i sosach oraz przyrządzać z niej zupy.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.