Czytany poradnik
Jak efektywnie zarządzać firmą, czyli systemy ERP
0

Jak efektywnie zarządzać firmą, czyli systemy ERP

AUTOR:  Alicja Hudzik3 stycznia 2019

Organizacja pracy w firmie to duże wyzwanie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Jak efektywnie zarządzać firmą? Na czym polega automatyzacja pracy? Dlaczego warto zainwestować w systemy ERP?

Jak efektywnie zarządzać firmą?

Około 60% przedsiębiorstw upada w przeciągu pierwszych dwóch lat działalności. Krótki czas działania firmy może wynikać z wielu czynników, najczęściej są to: zbyt silna konkurencja, załamanie popytu na dany produkt lub usługę, a także brak umiejętności efektywnego zarządzania firmą.

Jedną ze składowych efektywnego zarządzania jest planowanie i organizacja pracy. Przedsiębiorca powinien wyznaczać sobie cele biznesowe, dzielić obowiązki między pracowników i planować ich działania w sposób długofalowy. Najczęściej popełniane błędy, to brak prawidłowej komunikacji z pracownikami, nieodpowiedni sposób motywowania pracowników, niechęć do delegowania obowiązków, nieumiejętne prowadzenie zebrań z podwładnymi oraz brak strategii działania. Co jeszcze warto wiedzieć? Jak efektywnie zarządzać firmą?

Jak efektywnie zarządzać firmą? Zautomatyzuj działania!

Podstawą do skutecznego zarządzania biznesem jest delegowanie zadań i automatyzowanie pracy. Dzięki zleceniu zadań podległym pracownikom (i ich dokładnemu przeszkoleniu) lub przekazaniu niektórych usług zewnętrznym podmiotom przedsiębiorca zyskuje cenny czas i może się skupić na ważniejszych zadaniach.

Zadania, które możesz zlecić zewnętrznym jednostkom, to:

  • Zadania kadrowo-płacowe
  • Księgowość
  • Usługi IT

Inny sposób na automatyzację pracy i procesów biznesowych to skorzystanie z nowoczesnych narzędzi technologicznych, takich jak na przykład systemy ERP.

Chcesz zautomatyzować pracę w firmie? Poznaj system WAPRO ERP!

Systemy WAPRO ERP to niezbędne narzędzie pracy w wielu firmach, niezależnie od ich wielkości i branży. Dzięki nim można zautomatyzować pracę księgowości, zarządzać sprawnie sklepem oraz magazynem, a także usprawnić zadania kadrowo-płacowe. Wdrożenie takiego systemu w firmie jest bardzo proste – instalacja jest jednoetapowa i nie wymaga dużej aktywności ze strony użytkownika. W trosce o wysoką jakość produktu, twórcy oprogramowania publikują regularnie aktualizacje WAPRO. Rozszerzenia te są konieczne do utrzymania stabilności programu!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze