Rozrywka
Czytany poradnik
Jak dołączyć do festiwalu online?
0

Jak dołączyć do festiwalu online?

AUTOR:  Porady.org14 czerwca 2020

Ostatnio wiele wydarzeń kulturalnych przenoszonych jest do internetu. Organizatorzy cyklicznych pokazów filmowych, spotkań, warsztatów, starają się zachować ich tradycyjny charakter. Podpowiadamy, czy warto dołączyć do festiwalu online i jak w nim uczestniczyć.

Czym festiwal online różni się od festiwalu tradycyjnego?

Festiwal tradycyjny jest wydarzeniem organizowanym w przestrzeni miejskiej, w zależności od wielkości festiwalu może on odbywać się w danym ośrodku kulturalnym bądź w wielu punktach w całym mieście. Jest wydarzeniem unikatowym w ciągu roku, gdyż prezentowane treści pojawiają się na nim premierowo, bądź są udostępniane odbiorcom jedynie na czas trwania imprezy. W ramach festiwalu zazwyczaj można nabyć bilety na pojedyncze wydarzenia bądź wykupić karnet, umożliwiający wstęp na wszystkie atrakcje. Festiwal online działa dość podobnie, podstawową różnicą jest to, że nie zapewnia on uczestnikom bezpośredniego kontaktu z ewentualnymi gośćmi czy innymi uczestnikami.

Jak wziąć udział w festiwalu

Wykup dostępu do wydarzeń działa jak w przypadku festiwalu tradycyjnego. Możemy opłacić przez internet możliwość uczestnictwa w danym wydarzeniu, bądź kupić karnet na wszystkie projekcje online. Zazwyczaj ceny festiwalu online są dużo niższe, gdyż zorganizowanie go pochłania mniej kosztów.

Czy festiwal online ma jakieś zalety?

Chociaż w festiwalach uczestniczymy głównie dla niesamowitej atmosfery, jaką tworzy nagromadzenie wydarzeń i ludzi w mieście, festiwal online także ma swoje zalety. Jedną z nich jest to, że możemy w nim uczestniczyć leżąc na wygodnej kanapie w domu. Oszczędzimy sobie ewentualnych nerwów, kiedy ktoś na sali kinowej szepcze zbyt głośno, lub kiedy w fotelu przed nami siedzi najwyższa osoba w kraju i zasłania nam pole widzenia. W zaciszu własnego domu możemy czuć się swobodnie i nieskrępowanie. Podczas festiwalowych spotkań z gośćmi online, zazwyczaj jest możliwość komentowania i wyrażania opinii podczas przebiegu rozmowy, przez co możemy brać czynny udział w wydarzeniach. Dzięki możliwościom, które daje obecnie internet, możemy dzielić się swoimi wrażeniami, publikować zdjęcia czy nawiązywać kontakt z innymi uczestnikami. Festiwal online da się lubić!

Wspieraj ulubione festiwale

Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z udziału z festiwalu, gdy nie może on się odbyć w tradycyjny sposób? Festiwal, choć trwa zazwyczaj jedynie kilkanaście dni, jest przygotowywany przez cały rok. Przychód z danego roku, pomaga w pokryciu kosztów organizacji kolejnej edycji. Warto wspierać ulubione festiwale online, by miały szansę wrócić pełne atrakcji, w kolejnym roku!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze