Jak dodać inicjał w Wordzie?

Word posiada wiele ciekawych opcji, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Jedną z takich opcji może być dodawanie inicjału na początku akapitu. Opcja ta może okazać się przydatna, gdy chcemy dodać naszemu tekstowi uroku.

Dodajemy inicjał w aplikacji Word

Duża litera na początku każdego rozdziału przyciągnie wzrok czytelnika i zainteresuje go na tyle, że zacznie czytać. A przecież o to nam chodzi – o czytelników, którzy wykażą zainteresowanie naszą pracą. Nie będziemy wam już kazać dłużej czekać. Oto jak w kilku prostych krokach stworzyć inicjał na początku akapitu w Wordzie.

  1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to wybrać akapit, w którym ma się pojawić inicjał. Gdy już to zrobimy, zaznaczamy wybrany akapit;
  2. Przechodzimy na zakładkę Wstawianie i w polu narzędzi Tekst klikamy na Inicjał. Mamy do wyboru dwa typy inicjałów – Wpuszczony i Na Marginesie. Inicjał wpuszczony można rozumieć dosłownie: litera jest wpuszczona w tekst, przez co marginesy się nie zmieniają. Druga opcja umieści inicjał na marginesie, zmieniając jego wielkość i przesuwając tekst;
  3. Po wyborze opcji, która nas satysfakcjonuje inicjał zostanie dodany do naszego akapitu. Teraz możemy go zaznaczyć i sformatować tak jak normalny tekst, używając narzędzi Czcionka. Gotowe!

Word odkrył przed nami swoją kolejną tajemniczą opcję. Teraz, gdy już wiecie jak wstawić inicjał do tekstu, możecie spokojnie wrócić do pracy i dokończyć swoje dzieło, które zdeklasuje dotychczasową klasykę literatury.

Czy ta porada była dla was pomocna? Jeżeli tak, to polubcie Porady.org na Facebooku, Google+, dodajcie nas do swojego RSS lub zostawcie swój komentarz pod tym artykułem. Dziękujemy!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.