Marketing
Czytany poradnik
Inteligentne kampanie produktowe
0

Inteligentne kampanie produktowe

AUTOR:  Porady.org22 grudnia 2018

Internet to podstawowe źródło informacji dla ludzi na całym świecie. Może się więc stać także sposobem na efektywną formę promocji. Kampanie Google Ads pozwalają na zmaksymalizowanie wartości konwersji, jak również zwiększenie zasięgu i dotarcie do określonej grupy docelowej.

Jakie korzyści dają kampanie Google Ads?

Kampanie Google Ads to sposób na reklamowanie swoich produktów nie tylko w wyszukiwarce Google, ale także na różnych stronach internetowych, które należą do sieci reklamowej Google. Do dyspozycji użytkowników są zarówno reklamy tekstowe, jak i banery statystyczne, reklamy lightbox czy elastyczne reklamy dostosowujące się do danej strony.

Jak działają inteligentne kampanie produktowe?

Nowe typy inteligentnych kampanii reklamowych oparte są o „machine learning”. Potrzebują więc czasu na naukę, która pozwoli na egzekwowanie inteligentnych decyzji. Na efektywność reklam wpływ mają także dostarczone dane – im więcej ich będzie, tym kampania okaże się bardziej skuteczna i rentowna. Inteligentne kampanie bazują na algorytmach samouczących się, ale wykorzystują także dane z konta Google Ads oraz pliku produktowego. Dzięki inteligentnym kampaniom produktowym systemy uczące się Google łączą pliki danych o produktach, co sprawia, że różne reklamy mogą być wyświetlane w różnych sieciach. W celu zmaksymalizowania wartości każdej reklamy Google automatyzuje jej umieszczanie w witrynie, a także ustala stawki pozwalające na zmaksymalizowanie wartości konwersji w ramach wskazanego budżetu.

Rodzaje wyświetlanych reklam

Inteligentne kampanie obejmują wiele rodzajów reklam, także te, które mogą być wyświetlane w sieci reklamowej, YouTube czy Gmail. Możliwość automatycznego tworzenia reklam i umieszczania ich w witrynie sprawia, że będą one się wyświetlać w odpowiedniej przestrzeni reklamowej. Hasła wyszukiwane przez użytkowników wykorzystywane są do określenia, jakie zagadnienia ich interesują, a tym samym jaki produkt z pliku danych powinien zostać wyświetlony w reklamie. Ponadto reklamy personalizowane są na podstawie zaangażowania użytkownika na danej stronie internetowej. Jeśli więc już wcześniej ją odwiedził i zainteresował się jakimiś produktami znajdującymi się na niej, plik danych o produktach posłuży do automatycznego utworzenia odpowiedniej reklamy zgodnej z preferencjami.

Inteligentne kampanie produktowe – Raportowanie

Korzystanie z Google Ads wiąże się także z raportami dotyczącymi wartości konwersji oraz ROAS, które pomagają określić skuteczność kampanii. Możliwe jest również zdefiniowanie wstępne raportów podzielonych na segmenty ze względu na kategorie produktu czy własne etykiety.

Produkty i zasoby

Aby w pełni wykorzystać swoją kampanię, należy dodać do niej wszystkie odpowiednie produkty. Im większy bowiem będzie wybór produktów w tej samej kampanii, tym większa okaże się skuteczność reklam. Dla lepszego zaprezentowania firmy konieczne jest też używanie wysokiej jakości zasobów obrazu i logo, które wraz z tekstem zostaną wykorzystane do stworzenia elastycznych reklam remarketingowych wyświetlających się w sieci tym użytkownikom, którzy odwiedzili stronę, ale nie wykazali zainteresowania żadnym konkretnym produktem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze