Zdrowie
Czytany poradnik
Ile wynosi prawidłowy poziom cukru?
0

Ile wynosi prawidłowy poziom cukru?

AUTOR:  Klaudia Ozimek1 października 2018

By poznać prawidłowy poziom cukru we krwi, należy wykonać odpowiednie badania na poziom  glikemii. Takie badanie powinni wykonywać wszyscy bez względu na to, czy są zdrowi, czy cierpią z powodu jakiegoś schorzenia. Jednak przed wybraniem się na takie badanie warto wiedzieć jak interpretować wyniki, jaki jest prawidłowy poziom we krwi.

Prawidłowy poziom cukru – kiedy należy wykonać badanie?

Jeśli nie wiesz, czy masz prawidłowy poziom cukru we krwi i zastanawiasz się, kiedy najlepiej wykonać badanie, to koniecznie sprawdź, w jakich sytuacjach najlepiej wykonać badanie na poziom cukru we krwi.
Badanie na prawidłowy poziom cukru we krwi należy wykonać, kiedy pojawiać się u ciebie objawy niedocukrzenia lub przecukrzenia.

  1. Każdy powinien badać poziom cukru we krwi rutynowo. To badanie powinno być wykonane przynajmniej raz w roku. O badaniu poziomu cukru we krwi powinny pamiętać szczególnie osoby, które są narażone na zachorowanie na cukrzycę.
  2. To badanie powinny wykonywać osoby, które są otyłe, mają nadwagę i są obciążone genetycznie, więc wzrasta u nich ryzyko cukrzycy. One powinny wykonać to badanie, by regularnie sprawdzać, czy mają prawidłowy poziom cukru we krwi.
  3. Każda kobieta w ciąży musi wykonać badanie na poziom cukru we krwi. Powinno być wykonane między dwudziestym czwartym a dwudziestym ósmym tygodniem ciąży. Należy je wykonać, ponieważ pomaga ono wykryć cukrzycę ciążową, która może być niebezpieczna dla zdrowia mamy i dziecka.

Prawidłowy poziom cukru – jak interpretować wyniki badań

Jeśli jesteś już po badaniu i nie wiesz, czy masz prawidłowy poziom cukru we krwi, to musisz wiedzieć, jak interpretować wyniki badań.
Jeśli twoje badanie wykazuje, że masz od 70 do 99 mg/dl, to oznacza, że poziom cukru we krwi, jest prawidłowy. Kiedy badanie wykazuje, że masz od 100 do 125 mg/dl to oznacza, że masz nieprawidłowy poziom cukru we krwi na czczo. Świadczy do o stanie przedcukrzycowym.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze