Zakupy i e-commerce
Czytany poradnik
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
0

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

AUTOR:  Porady.org1 sierpnia 2019

Mówi się że uczucia nie mają ceny. I jest w tym część prawdy, bo o ile uczuć drugiej osoby faktycznie nie da się kupić, o tyle już ich symbole mają jak najbardziej swoją cenę. I to często nie małą. Najbardziej romantyczny element biżuterii – pierścionek zaręczynowy – w zależności od tego z czego jest zrobiony, potrafi kosztować nie mało.

Płomienne uczucia kontra ograniczony budżet

Panowie przygotowujący się do oświadczyn łamią sobie głowy nad tym jak pogodzić chęć okazania potencjalnej narzeczonej ogromu swoich uczuć z ograniczeniami budżetu. Salony jubilerskie oferują szeroki przekrój dostępnych modeli, tak aby każdy kawaler mógł sobie pozwolić na zakup odpowiedniej biżuterii. Ile powinien kosztować pierścionek?

Przesądy i tradycje

Zdania są podzielone i jak w przypadku wszystkich tradycji, tak i oświadczyny obrosły szeregiem przesądów i konwenansów. Mówi się, że im droższy pierścionek, tym więcej szczęśliwych lat czeka młodą parę. Czy to prawda? Zgodnie z badaniami przedstawianymi przez naukowców z Uniwersytetu Narodowego w Singapurze, małżeństwa osób, które na pierścionki zaręczynowe wydały więcej niż 2 tys. dolarów, są aż o 1,3 razy częściej rozwiązywane, niż związki osób płacących mniej. Jak widać badania nie potwierdzają ludowych przesądów.

Jakość zawsze jest w cenie

Przy rozważaniu ceny zakupu pierścionka zaręczynowego, warto jednak pamiętać, iż będzie to biżuteria na całe życie, noszona przez wybrankę serca codziennie i w różnych warunkach. Dobrze jest, aby tak cenna pamiątka była wykonana z dobrych jakościowo materiałów, które jak najdłużej zachowają piękno i będą do końca życia przypominać o naszych płomiennych uczuciach. Chcąc spełnić ten warunek, trzeba się wiec liczyć z nieco większym wydatkiem – pierścionek zaręczynowy może być również dobrą lokatą kapitału na przyszłość.

Na uczuciach nie warto oszczędzać, trzeba jednak wydawać pieniądze z głową i dostosowywać zakup do naszych możliwości finansowych. W razie niewystarczającego budżetu – dobrze jest mieć pod ręką sprawdzoną na kalkulatorze opcję uzyskania dodatkowej gotówki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze