Czytany poradnik
Gry planszowe i towarzyskie – 5 najlepszych propozycji
0

Gry planszowe i towarzyskie – 5 najlepszych propozycji

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk8 marca 2019

Planszówki przechodzą w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Na rynku dostępne są setki propozycji i stale przybywa nowych. Gry planszowe i towarzyskie to również świetny sposób na imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi. Sprawdź nasze propozycje.

1. Taboo

Taboo, to gra towarzyska, która ma już ogromne grono fanów. W skrócie, gra polega na opisaniu hasła bez używania słów Taboo – czyli słów zakazanych. Im więcej haseł odgadniemy, tym więcej punktów zdobędzie nasza drużyna. Jest to gra towarzyska, w której liczy się refleks, szybkość i kreatywność.

2. Dixit

Dixit, to gra, w której liczy się przede wszystkim nasza kreatywność. Każdy z graczy losuje jedną kartę z obrazkiem, do którego wymyśla krótkie skojarzenie – zdanie, jedno słowo, dźwięk, cytat, a nawet piosenkę. Następnie każdy z pozostałych graczy wybiera spośród swoich, taką kartę, która jego zdaniem jest najbardziej zbliżona do skojarzenia. Kolejnym krokiem jest rozłożenie wszystkich kart i wybranie tej, której dotyczyło skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

3. Monopoly

Klasyka. Monopoly zna chyba każdy i jej zasad nie trzeba nikomu tłumaczyć. Mimo, że gra jest dostępna w Polsce od 26 lat, jaj popularność nie maleje, a przeciwnie – stale wzrasta. Świadczą o tym przede wszystkim coraz nowsze wydania, zarówno zagranicznych, jak i polskich, wersji gry. Monopoly ta zarówno świetna gra planszowa, jak i towarzyska – im więcej uczestników gry, tym ciekawsza rozgrywka.

4. Osadnicy z Catanu

Zadaniem każdego gracza jest stworzenie jak największej liczby osad, w taki sposób, by pobierać z nich jak najwięcej korzyści. Zasady gry są bardzo proste, a cała rozgrywka trwa około pół godziny, dlatego nie grozi nam nuda. „Osadnicy z Catanu” spodobają się nie tylko fanom gier strategicznych, ale również osobom, które do tej pory za takimi nie przepadały.

5. Kalambury De Luxe

Kalambury to kolejna klasyczna gra towarzyska. Oczywiście można wymyślać hasła samemu, ale po co marnować czas, który można przeznaczyć na dobrą zabawę? Z pomocą przychodzą Kalambury De Luxe, czyli nowa odsłona gry. W pudełku znajdziemy aż 825 haseł z pięciu kategorii. Hasła można pokazywać lub popisać się swoim talentem plastycznym, korzystając z dołączonej do gry tablicy i mazaka. Im więcej haseł odgadnie wasza drużyna, tym większe są wasze szanse na zwycięstwo.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze