Czytany poradnik
Gdzie wyjechać na majówkę
1

Gdzie wyjechać na majówkę

AUTOR:  Agnieszka Szarak23 kwietnia 2018

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a tego roku będzie naprawdę długa! 1 maja wypada we wtorek, a 3 to czwartek. Sporo osób może pokusić się na dodatkowe dni urlopu i wspaniałe wyjazdy!

Takie tłumy w całym mieście

Jeżeli jesteś mieszkańcem dużego miasta, z pewnością dokoła będzie działo się wiele ciekawych rzeczy w weekend majowy. Np. we Wrocławiu odbędą się koncerty na pergoli przy Hali Stulecia. Z kolei w Warszawie na al. Niepodległości 161 jest organizowany wieczorek z magią! Pomysłów jest naprawdę sporo, wystarczy jedynie wejść na oficjalną stronę miasta. Znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje na temat eventów.

Wybierając jednak tę opcję, musisz liczyć się z tym, że wszędzie będzie mnóstwo ludzi. Na koncerty zjeżdżają fani z całej Polski. Dla kogoś mieszkającego w mieście może to nie być najlepsza alternatywa. Pakuj więc manatki i udaj się za miasto!

Lasy, góry i doliny

Pobliski las, zalew, park czy jezioro to idealny pomysł, jeśli nie wiesz, gdzie wyjechać na majówkę. Możesz udać się na spacer, zabrać ze sobą grilla albo nawet połowić ryby? Łowiska są otwarte, wystarczy tylko zorientować się, co jest najbliżej Ciebie.

Jednym z najpopularniejszych jest jezioro Wygonin na północy Borów Tucholskich albo jezioro Śniardwy na Mazurach. Wybierając topowe miejsca, musisz jednak liczyć się z tym, że tam również może być spory tłumek. Zorientuje się zatem, czy w pobliżu nie ma czegoś bardziej kameralnego. Dobrze w tym celu zaciągnąć porady u lokalnych wędkarzy bądź w specjalnych klubach dla miłośników tej dyscypliny.

Ciekawy pomysł to także zwiedzenie Skalnego Miasta przy granicy z Czechami albo udać się w góry do miejscowości Gorce w Małopolsce. Przełom Białki i Gorce gwarantuje oszałamiające widoki, a w dodatku nie jest tak mocno komercyjne. Dla miłośników gór świetnym kierunkiem jest również Beskid Niski. Całe Beskidy nie są wysokimi górami, lecz ich łagodne fale, po których możesz spacerować, dają szansę na wytchnienie i beztroskie cieszenie się widokami. Podobnie jak Gorce, to miejsce także nie przeżywa zmasowanego, majowego oblężenia.

Zwiedzanie zabytków

Podczas majówki wiele atrakcji turystycznych proponuje od siebie coś ekstra. Dla przykładu, na zamkach odbywają się turnieje rycerskie, a w pobliżu Parków Narodowych czy rezerwatów – festyny tematyczne. Warto więc skorzystać z okazji i udać się wraz z rodziną w podobne miejsca. Po całej Polsce jest rozsiane całe mnóstwo wiekowych warowni, twierdz czy klimatycznych skansenów z duszą.

Wybierając, jednak takie miejsce na swój odpoczynek, musisz liczyć się z tym, że nie będzie sam. Dojazd do podobnych zabytków z reguły bywa utrudniony, a miejsca parkingowe należy szukać już kilka kilometrów wcześniej. Mogą też przydarzyć się kolejki do kas biletowych. Zastanów się zatem, czy nie lepszym pomysłem na weekend majowy będzie zwyczajne wyjście na rower lub urządzenie grilla. Wtedy naprawdę uda Ci się złapać oddech bez przeciskania się przez kolejnych turystów, a do zamku albo w góry zawsze możesz pojechać tydzień wcześniej, albo później!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Bilety na prom
    28 kwietnia 2018 at 12:43

    Polecamy pomyłs mniej typowy, w Polsce jeszcze mało popularny (a bardzeij znany np. w UK). Minicruise, czyli mini rejs. Wykorzystujemy do tego linie promowe, takie, które płyną na drugą stronę morza – Bałtyckiego, czy też Północnego. Chodzi o to, aby spędzić noc na statku (z wszelkimi uciechami), dzień na miejscu i noc na statku. Przednia zabawa, zwiedzanie, przystępna cena.