Technologie
Czytany poradnik
Gdzie i jak przechowywać kopie plików baz danych?
0

Gdzie i jak przechowywać kopie plików baz danych?

AUTOR:  Porady.org3 stycznia 2019

W czasach, gdzie praktycznie wszystkie dane mamy zapisane na komputerze, a hakerów w sieci nie brakuje warto zastanowić się, w jaki sposób zapobiec utracie danych. Nowe technologie, pozwalają nam różnego rodzaju opcje, zabezpieczające nas przed niemiłymi konsekwencjami ze strony pracodawców za utratę danych.

Nośniki

Pamięć przenośna to jedne z lepszych rozwiązań, na które możemy się zdecydować. Przesyłając kopię pliku na nośnik, mamy zabezpieczenie, gdyby coś stało się z naszym komputerem. Niestety ma to też swoje minusy. Nośniki są, mimo wszystko, bardzo wrażliwymi urządzeniami, które nie lubią zbyt wysokiej, lub zbyt niskiej temperatury. Nie lubią wilgoci, a także nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Posiadając dane na takim sprzęcie, musimy bardzo uważać, aby nic się z nim nie stało, a także, abyśmy go nie zgubili, lub nie został nam skradziony.

Chmura

Istnieją wirtualne dyski, na których można przechowywać dane. Niektóre z nich są płatne, a inne nie. Wszystko zależy od tego jakiej ilość miejsca potrzebujemy, czasem jest tak, że mamy darmową wersję, a jeśli zabrakło nam pamięci, to możemy ją rozbudować za dodatkową opłatą. W większości jest to dobre rozwiązanie, ponieważ synchronizuje nam dane, a także je szyfruje. Wystarczy tylko aktywować swoje konto i wszystkie pliki, zapisywać właśnie tam.

Backup

Do stworzenia kopii zapasowej danych możemy użyć specjalnych programów, które automatycznie będą zapisywać dane. Na rynku mamy możliwość, wyboru między różnymi programami, które różnią się między sobą kilkoma elementami. W zależności od tego, jakie informacje chcemy kopiować i co dalej z nimi robić, możemy wybrać program, który sam segreguje dane, lub taki który automatycznie zapisuje dane. Dobrze jest przechowywać kopie w dwóch miejscach naraz. Backup’y można zsynchronizować tak, aby robiły automatyczną kopię ważniejszych dokumentów codziennie, a tych mniej istotnych np., co tydzień. Konfigurujemy to według naszego uznania i tego, jak bardzo są nam potrzebne prowadzone przez nas dane. Kopia zapasowa to dobre rozwiązanie, jeśli mamy dużo plików, które zajmują sporo pamięci.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze