Dom
Czytany poradnik
Gdy nie umiesz wybrać. Sypialnia w stylu eklektycznym
0

Gdy nie umiesz wybrać. Sypialnia w stylu eklektycznym

AUTOR:  Joanna Cieślak21 czerwca 2018

Chcesz urządzić nastrojową sypialnię, ale czujesz się zagubiony wśród dużej ilości propozycji? Nie potrafisz zdecydować, czy chcesz zamieszkać w skandynawskim lofcie
czy przytulnym toskańskim wnętrzu? Jeśli przeżywasz takie rozterki, ten artykuł jest dla Ciebie! Pomogę Ci przejść przez planowanie wystroju jednego z najważniejszych
pomieszczeń w domu.

Inspiracja

Zanim zaczniesz urządzać wnętrze, postaraj się zgromadzić jak najwięcej inspiracji. Będziesz wtedy lepiej wiedzieć, jakie elementy mają znaleźć się w Twoim wymarzonym wnętrzu, a jakich chcesz unikać. Zbieranie ciekawych zdjęć i ilustracji ułatwiają serwisy, takie jak Pinterest czy Instagram.

Podstawy

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz, powinna być więc urządzona tak, by można w niej było odprężyć ciało oraz umysł. Ściany w neutralnym kolorze (na przykład białe lub szare) i drewniana podłoga to dobra baza dla każdego wnętrza. Są one fundamentem, na którym można budować design pomieszczenia.

Motyw przewodni

Wyznacz motyw przewodni. Możesz wybrać na przykład połączenie stylu skandynawskiego z elementami etno. W tym przypadku kilka mocniejszych akcentów etno doda wnętrzu intrygującego, orientalnego charakteru. Kolorowy fotel czy designerski stolik z pewnością sprawią, że wnętrze będzie wyglądać ciekawiej. Ogranicz paletę kolorystyczną. Pomoże to w uzyskaniu harmonii.

Odpocznij

Po dniu pełnym obowiązków sypialnia ma być miejscem, w którym wypoczniesz. Przebywanie w niej powinno być przyjemnością. Miękki dywan nada wnętrzu przytulną atmosferę. Zadbaj także o nastrojowe oświetlenie, które pozwoli na wieczorny relaks.

Ciekawe dodatki

Osobiste akcenty, takie jak zdjęcia i pamiątki dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru. Możesz także pomyśleć o wyborze roślin. Jeśli nie jesteś zapalonym ogrodnikiem, wybierz takie, które nie wymagają codziennej uwagi, na przykład storczyki.

Zaaranżuj swoją sypialnię tak, by stała się miejscem, w którym lubisz przebywać. Mam nadzieję, że moje rady ułatwią Ci stworzenie pięknego wnętrza.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze