Wnętrze
Czytany poradnik
Fototapeta a możliwości aranżacji ściany
0

Fototapeta a możliwości aranżacji ściany

AUTOR:  Porady.org31 sierpnia 2020

Fototapeta to rozwiązanie, które większości osób nadal kojarzy się z nie do końca atrakcyjnymi słabej jakości grafikami, które prędzej czy później zaczynają się odklejać od ściany. Nowoczesne rozwiązania sprawiają jednak, że fototapeta staje się jedną z chętniej wybieranych opcji w aranżacji ścian.

Fototapeta – jakie ma właściwości?

Dekoracje ścienne w formie fototapety uwielbia Magda Gessler, która w słynnych „Kuchennych rewolucjach” zazwyczaj sięga właśnie po to rozwiązanie aranżacyjne. Fototapeta jest bardzo prostą w montażu dekoracją ścienną, która w błyskawiczny sposób może odmienić niejedno pomieszczenie. Stanowi na tyle uniwersalne rozwiązanie dekoracyjne, że sprawdzi się zarówno w domowym salonie, restauracji, biurze, jak i recepcji kliniki dentystycznej lub SPA. Nowoczesne techniki druku sprawiają, że jakość samego wydruku jest bardzo wysoka, niezależnie od tego, jak skomplikowany byłby wzór, który pojawia się na materiale. Sam materiał jest z kolei bardzo wytrzymały, odporny na drobne uszkodzenia i zarysowania. W przypadku obiektów użyteczności publicznej znaczenie ma również to, że bardzo łatwo taką fototapetę wyczyścić. Wystarczy delikatnie przetrzeć ją lekko zwilżoną ściereczką.

Kiedy warto wybrać fototapetę?

Fototapeta sprawdzi się doskonale, jeśli zależy ci na optycznym powiększeniu lub pomniejszeniu wnętrza. W zależności od wybranej grafiki dekoracje ścienne w formie fototapety pozwolą Ci stworzyć wrażenie większej przestrzeni albo nadać pomieszczeniu bardziej przytulny klimat. Dobrym rozwiązaniem będą panoramiczne lub perspektywiczne fototapety. Pozwolą one uzyskać efekt głębi, co będzie sprzyjało tworzeniu przytulnego klimatu w sypialni lub salonie.

Fototapeta pozwoli ci także zamaskować wszelkiego rodzaju spoiny i widoczne łączenia. Jedna grafika może zupełnie odmienić charakter przestrzeni. Nawet jeśli zdecydujesz się na wzór naprawdę dużych rozmiarów, montaż fototapety nie będzie stanowił większego problemu. Co ważne, dzięki usłudze personalizacji możesz zamówić fototapetę w dokładnie takim rozmiarze, jaki jest ci potrzebny. Tym samym znika problem z jej dopasowaniem. Niczego nie musisz docinać, trafia do ciebie w pełni spersonalizowany wzór o wymiarach, jakie podałeś, składając zamówienie.

Jaki wzór wybrać na fototapetę?

Ilość dostępnych wzorów i motywów, z których możesz skorzystać, przygotowując fototapetę, pozytywnie cię zaskoczy. Jest ich bowiem nieskończenie wiele. Najpopularniejsze to przede wszystkim różnego rodzaju krajobrazy, zdjęcia roślin i zwierząt. Dużą popularnością cieszą się również wzory w stylu glamour, shabby chic, a także motywy abstrakcyjne lub geometryczne. Bez żadnego problemu znajdziesz ciekawą grafikę do przestrzeni urządzonej zarówno w stylu industrialnym, jak i skandynawskim. A dzięki szerokim możliwościom personalizacji każdą grafikę (jej wielkość, kolor, ustawienie) dostosujesz do własnych preferencji.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze