Marketing
Czytany poradnik
Facebook, Twitter, Instagram – jak pisać posty?
0

Facebook, Twitter, Instagram – jak pisać posty?

AUTOR:  Porady.org20 maja 2020

Media społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, czy Instagram odgrywają bardzo ważną rolę w promowaniu marki i budowaniu wizerunku. Aby przyciągnąć na naszą stronę duże ilości zainteresowanych klientów, należy tworzyć ciekawy content. Jak pisać posty, które zainteresują swoją treścią?

Media społecznościowe – jak pisać posty, które wywołają zainteresowanie odbiorców?

Stworzenie profilu marki w mediach społecznościowych to dobry sposób na zbudowanie profesjonalnego wizerunku, kontakt z klientem, a także zainteresowanie nowych klientów produktami lub usługami.

Najpopularniejsze Social Media to obecnie:

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter

Jak pisać posty, które zachęcą czytelników do regularnego śledzenia naszych wpisów? Jak ich zaangażować do działania, czyli kliknięcia, udostępnienia lub zakupu? Oto kilka cennych podpowiedzi!

Jak pisać posty – wskazówki, które pozwolą Ci wypromować firmowy profil

#1 Jak pisać posty – Facebook

Portal odwiedza ponad miliard internautów dziennie, jego potencjał można wykorzystać do reklamy biznesu! Posty na Facebooku powinny być:

  • Krótkie i konkretne – nie przesadzaj z długimi zdaniami i bajkowymi opisami – użytkownicy Facebooka przeglądają aktualności szybko – oczekują podanych konkretów! Zbyt długie treści nie wyświetlają się też dobrze na urządzeniach mobilnych
  • Zachęcające do sprawdzenia – warto na początku zamieścić krótkie, chwytliwe hasło, przemawiające językiem korzyści, należy także zostawiać niedomówienia zachęcające do sprawdzenia danego posta
  • Odnoszące się do emocjiemotikony, nawiązywanie do aktualnych wydarzeń – to dobre rozwiązanie, by zaangażować swoich odbiorców
  • Urozmaicaj posty grafikami, infografikami i filmami – materiały multimedialne mają większe zasięgi niż sam tekst z linkiem do wydarzenia, pamiętaj o tym!

#2 Jak pisać posty – Instagram

Instagram to kanał, na którym publikowane są zdjęcia oraz filmy. Można go świetnie wykorzystać do promowania biznesu, zwłaszcza jeśli potrafimy wykonywać atrakcyjne i estetyczne fotografie. Posty na Instagramie powinny być krótkie, mogą przekierowywać na stronę internetową. Warto je także opatrzeć hasztagiem, który jest zgodny z charakterem i rodzajem promowanego produktu lub usługi

#3 Jak pisać posty – Twitter

Posty zamieszczane na Twitterze nie powinny przekraczać długości 140 znaków. Używaj chwytliwych haseł, dodawaj linki i hasztagi. Dzięki temu rozbudujesz grupę odbiorców Twojego przekazu reklamowego!

Chcesz dowiedzieć się więcej? A może interesują Cię profesjonalne szkolenia z content marketingu? Skontaktuj się z nami i zwiększ zasięgi w sieci!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze