Czytany poradnik
Esencja do twarzy (Do it yourself)
0

Esencja do twarzy (Do it yourself)

AUTOR:  Klaudia Ozimek5 października 2018

Esencja do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Jest to świetny kosmetyk, jednak trzeba wiedzieć, jak się go używa. Dziś wyjaśnimy czym, jest ten kosmetyk i kiedy go najlepiej stosować. Koniecznie sprawdź, czy ty też musisz mieć esencję do twarzy.

Esencja do twarzy – czym jest?

Wiele kobiet nie wiem czym, jest esencja do twarzy. Dziś chcemy to wyjaśnić. Esencja nie jest tonikiem do twarzy, nie jest też jego zamiennikiem. Tonik jest kosmetykiem, który pomaga oczyścić skórę z zanieczyszczeń, a esencja do twarzy jest etapem pielęgnacji, bez którego twoja cera nie jest prawidłowo odżywiona. Ich zadaniem jest wspieranie i nawilżanie skóry oraz wymiana komórek. Esencje do twarzy to kosmetyki, które przepełnione są witaminami i minerałami, które niezbędne są dla prawidłowej odbudowy naskórka.

Esencja do twarzy – dla kogo jest?

Nakładanie esencji do twarzy nie jest konieczne dla każdego. Jest to kosmetyk, który przeznaczony jest do cery odwodnionej. To dlatego Koreanki tak pokochały ten kosmetyk i ich rytuałem stało się używanie esencji do twarzy przy codziennej pielęgnacji. Woda z organizmu wytrąca się pod wpływem zmian temperatury i ciepła. Esencja nawilża i uzupełnia niedoborowy składników odżywczych w warstwie rogowej skóry. Powinny z niej korzystać kobiety, które pracują w wentylowanych, klimatyzowanych i ocieplanych pomieszczeniach. A po wakacjach, kiedy skóra jest przesuszona od słońca, jest kosmetykiem dla każdej z nas.

Esencja do twarzy – największe korzyści

Esencja do twarzy ma za zadanie uwodnić skórę. Jest to więc kosmetyk, który nawilża skórę, a dzięki temu, że zawiera tak dużo cennych składników odżywczych, ma też pozytywny wpływ na zdrowie i wygląd cery. Stosując esencje, przygotowujemy cerę do kolejnych etapów pielęgnacji, czyli przyjęcia składników aktywnych, które obecne są w serum, czy kremach. Dzięki temu, że skóra jest odpowiednio nawilżona, przyjmuje więcej składników odżywczych, a to sprawia, że pielęgnacja staje się efektowniejsza. Cera staje się odżywiona, piękna i zdrowa.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze