Czytany poradnik
Dzięki tym sposobom poprawisz kreatywne myślenie
0

Dzięki tym sposobom poprawisz kreatywne myślenie

AUTOR:  Patrycja Kabaj12 marca 2018

Często nam się wydaje, że kreatywnym trzeba się po prostu urodzić. Nic bardziej mylnego. Istnieją oczywiście osoby, które mają większą łatwość w pisaniu, malowaniu i w tworzeniu czegoś wyjątkowego.

Wyróżnia ich to, że tą kreatywność w sobie odkryli, wyzwolili. Każdy bowiem posiada pewnie unikalne zdolności, które powinny być rozwijane. Co w takim razie zrobić, aby pomóc sobie w wyzwoleniu naszej kreatywności?

Spróbuj czegoś nowego

Jest to rada dla tych, co jeszcze nie odnaleźli tego, co mogłoby być ich pasją, jak i również dla osób, które takową posiadają. Warto poszerzać swoje horyzonty, sprawdzać się w różnych dziedzinach. Wpływa to dobrze na nasz rozwój oraz pobudza w nas kreatywność. Nowe sposoby pracy, nowe miejsca również będą dla nas pomocą w naszej twórczości.

Bądź aktywny fizycznie

Wysiłek fizyczny stymuluje twórcze myślenie. Nawet krótki spacer w ciągu dnia pomoże ci rozruszać  twoje ciało jak i mózg. Nie ruszając się zbyt często, narażasz się na ospałość i poczucie znużenia. Niewielkie formy aktywności fizycznej, a w szczególności na świeżym powietrzu, usprawniają i dotleniają naszą głowę.

Poznaj kogoś nowego

Poznawanie nowych ludzi, tworzenie z nimi pewnych relacji jest dla nas zawsze nowym doświadczeniem. Jest to dla nas dobra okazja poznania różnych poglądów. Mogą być one inspiracją i powodem do dyskusji. Pamiętaj również o tym, że co dwie głowy, to nie jedna. Rozmowa często może być początkiem pomysłu. Praca w grupie również jest pomocna ze względu na to, że ktoś może ci pomóc i zauważyć coś, czego ty wcześniej nie zauważyłeś.

Pisz ręcznie

Według naukowców czynność pisania ręcznego aktywuje znacznie więcej obszarów mózgu niż pisanie np. na klawiaturze. Dobrym sposobem na łapanie kreatywnych myśli będzie zapisywanie ich właśnie ręcznie w notesie. Dlatego warto nosić przy sobie długopis i notes, aby w momentach natchnienia zapisać dobre pomysły.

Pamiętaj o drzemce

Najprzyjemniejsze na koniec, trzeba pamiętać o wypoczynku! W ciągu dnia pozwól sobie na krótką drzemkę, która pozwoli ci po wybudzeniu spojrzeć na wszystko świeżym okiem. Nie za długa, aby nie wprowadzić organizm w ospałość.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze