Marketing
Czytany poradnik
Dzięki tej metodzie można stworzyć oryginalne gadżety reklamowe lub unikatową kolekcję ubrań. Jest tania
0

Dzięki tej metodzie można stworzyć oryginalne gadżety reklamowe lub unikatową kolekcję ubrań. Jest tania

AUTOR:  Porady.org18 listopada 2020

Efektowne zdobienie odzieży to sposób na stworzenie nowej linii odzieżowej. Z drugiej strony, oryginalne zdobienia przyciągają uwagę, zatem nie ma chyba lepszej recepty na skuteczną promocję marki, jak odzież reklamowa z efektownym nadrukiem. Jaka metoda znakowania będzie najlepsza dla realizacji Twojego projektu? Bierzemy „pod lupę” sitodruk. To absolutny hit, m.in. wśród firm stawiających pierwsze kroki w projektowaniu i szyciu odzieży. Sprawdzi się także w sytuacji, gdy oczekujesz ponadprzeciętnej solidności nadruku, który przetrwa niemal wszystko.

Czym jest sitodruk?

Sitodruk to technik zdobienia tkanin, w której wykorzystuje się szablon z nałożoną drobną siatką – matrycą. Poprzez przetłaczanie farb przez matrycę zostaje stworzone odbicie o wysokiej jakości odwzorowania, trwałe, a przy tym idealnie elastyczne. Co istotne, sitodruk umożliwia nanoszenie na odzież tzw. farb specjalnych, czyli uszlachetniających nadruk, jak w rozwiązaniach proponowanych np. na https://hft71.pl/zdobienie-odziezy/sitodruk/. Zdobienia materiałów można tutaj wykonać sięgając m.in. po farby metalizowane, puchnące lub fluorescencyjne, farby z domieszką brokatu, a także dające efekt odwzorowania 3D.

Sitodruk ma uniwersalny charakter. Niezależnie, czy przygotowujesz kolekcję ekskluzywnych, designerskich ubrań, gadżetów reklamowych, czy firmową odzież roboczą – dzięki zastosowaniu metody sitodruku zrealizujesz każdy projekt.

Trwały, wyrazisty nadruk wykonasz na każdej tkaninie

Sitodruk można zastosować na wszystkich rodzajach tkanin. To daje duże pole do popisu projektantom ubrań. Jednocześnie otwiera wachlarz zastosowań metody, bowiem nadruk można wykonywać na odzieży codziennej, sportowej i roboczej, na tkaninach grubszych i cieńszych, także o nieregularnej fakturze.

Wśród zalet rozwiązania najczęściej wymienia się precyzję i trwałość nadruku. Wzory można nadrukować z bardzo dużą dokładnością, a odwzorowanie drobnych, skomplikowanych elementów nie jest tutaj żadnym ograniczeniem. Kolory grafik wykonanych sitodrukiem są żywe, intensywne i nasycone. Dodatkowo, farby sitodrukarskie są bardzo odporne na czyszczenie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i promieni UV. Stąd też zdobienia nie blakną i zachowują perfekcyjną kondycję nawet po wielokrotnym praniu. Sitodruk często wybierany jest m.in. dla zdobienia odzież sportowej i turystycznej.

Naprawdę nieduży koszt, pod warunkiem, że realizujesz większy projekt

Jeśli planujesz większy projekt – sitodruk dla zdobienia Twojej odzieży będzie bezkonkurencyjny. Przy realizacjach obejmujących powyżej 20 sztuk, metoda ta staje się naprawdę opłacalna. Przy zamówieniach powyżej 100 sztuk w zasadzie nie ma sobie równych pod względem atrakcyjnej ceny. Jeśli więc w planach jest duże zamówienie, a oczekiwania dotyczą trwałego, wyrazistego zdobienia, które przetrwa najbardziej intensywne użytkowanie – warto postawić na sitodruk

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze