Dom
Czytany poradnik
Duży dom, a sprzątanie – jak sobie radzić?
0

Duży dom, a sprzątanie – jak sobie radzić?

AUTOR:  Joanna Cieślak31 sierpnia 2018

Duża powierzchnia do codziennego funkcjonowania to także niestety spory metraż do nieuniknionych porządków. Nie należysz do miłośników sprzątania? Chcesz, aby sobotnie porządki były o wiele szybsze i bardziej wydajne? Zobacz, jak sobie radzić ze sprzątaniem sporych powierzchni i postaw na efekty.

Stosuj metodę małych kroków

Mając dom o imponującej powierzchni, sobotnie sprzątanie może być naprawdę męczące. Zamiast stawiać sobie za zadanie uporządkowanie całego metrażu naraz, warto zastosować metodę małych kroków. Jeśli lubisz tworzyć wszelkiego rodzaju listy, krótka lista rzeczy do zrobienia na dany dzień również będzie pomocna. Wykorzystuj wolną chwilę, aby posprzątać chociaż jedno pomieszczenie danego dnia. Możesz, zamiast sprzątać wyłącznie w sobotę, podzielić porządki na dwa dni, ciesząc się większą ilością wolnego czasu dla siebie. Pracuj etapami, solidnie odhaczając kolejne czynności.

Deleguj zadania

Każda pani domu wie doskonale, że nie ma nic gorszego, jak brak rąk do pomocy w trakcie porządków. Zamiast zamęczać się na sporej powierzchni samej, pamiętaj o delegowaniu zadań. Świetnym kompanem w cotygodniowych porządkach może być przykładowo Twój mąż. Podzielcie się zadaniami tak, by osiągnąć efekt o wiele szybszej i bardziej wydajnej pracy. Pamiętaj, aby podczas delegowania zadań nie pomijać także swoich pociech. Z powodzeniem mogą one bowiem posprzątać porozrzucane zabawki, powycierać kurze czy umyć lustro w łazience. Im są starsze, tym więcej mogą Ci pomóc.

Postaw na nowoczesność

Jeśli Twój dom ma imponujący metraż, podczas porządków warto postawić na nowoczesność. Obecnie na rynku jest imponująca oferta urządzeń, które pomogą Ci w codziennych obowiązkach, a nawet wykonają poszczególne prace za Ciebie. W domach o dużej powierzchni z powodzeniem sprawdzą się np. dostępne na irobot.pl roboty odkurzające. Dzięki nim na zawsze pożegnasz się z męczącym odkurzaniem. W czasie pracy robota możesz zwyczajnie odpocząć bądź przejść do kolejnych etapów sprzątania i skończyć pracę szybciej.

Miłośnikom nowoczesności spodobają się także:

  • roboty mopujące,
  • modele umożliwiające sterowanie z poziomu smartfona.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze