Dom
Czytany poradnik
Doniczki drewniane – jak zrobić?
0

Doniczki drewniane – jak zrobić?

AUTOR:  Marzena Kuźma24 października 2017

Drewniana doniczka to świetny sposób na to, aby przenieść do domu element egzotyki. Ważne jest to, w jakim stylu urządzone jest całe mieszkanie. Wtedy można dobrać odpowiedni rodzaj drewna ze strukturą, która idealnie wpasuje się w charakterystykę całego mieszkania. Można postawić ja nie tylko wewnątrz domu, ale także na balkonie lub tarasie.

Niezbędne elementy

Do samodzielnego zrobienia drewnianej doniczki potrzebnych będzie kilka elementów. Najpierw trzeba jednak określić wymiary, jakie ma mieć doniczka.

  • doniczki maja 5 ścianek, dlatego należy przygotować 5 sztuk już obrobionego drewna o odpowiednich wymiarach, które wcześniej się ustaliło,
  • piła lub wiertarka,
  • odpowiednie wiertło do drewna,
  • śruby, najlepiej takie ocynkowane,
  • śrubokręt, aby dobrze zamocować śruby,
  • kątomierz,
  • coś do pisania.

Jakie drewno?

Najłatwiej będzie zdobyć drewno z palet do konstrukcji całej doniczki. Nie tylko jest łatwo dostępne, ale także stosunkowo tanie i wstępnie obrobione. Grube deski mogą stanowić dno całej doniczki. Pozostało jeszcze zmontować 4 ściany donicy. Do tego najlepiej nadadzą się deski, które będą przypominały kwadraty – w razie czego inne należy odpowiednio przyciąć. W wyznaczonych miejscach wykonać wiertłem dziurę,  a następnie zamontować ocynkowane śruby.

Należy zachować jednak odpowiednią kolejność. Najpierw skręca się boki, a następnie należy domontować dno doniczki. Następnie pozostaje już tylko odpowiednie ozdobienie doniczki według gustu właściciela. Podstawowym elementem jest jednak roślina. Nie każdy rodzaj będzie dobrze rósł w drewnianej doniczce. Można ewentualnie zastosować plastikowy wkład, który można wstawić do drewnianej donicy. Jeżeli w grę wchodzi taka ewentualność, trzeba odpowiednio zmienić wymiary ścianek i dna, aby plastikowy wkład bez większych problemów zmieścił się do środka.

Sprawdź także ofertę na gotowe doniczki plastikowe, które nadają się idealne jako zamienniki doniczek drewnianych.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
100%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze