Zdrowie
Czytany poradnik
Domowe sposoby na żylaki
0

Domowe sposoby na żylaki

AUTOR:  Agnieszka Szarak11 lipca 2018

Żylaki są coraz powszechniejszym problemem, który ostatecznie leczy się operacyjnie. Ta dolegliwość dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Poznaj domowe sposoby na żylaki, aby przynieść sobie ulgę.

Skąd te żylaki?

Żeby wiedzieć, jak dobrze radzić sobie ze schorzeniem, jakim są żylaki, należy poznać przyczynę ich powstawania. Pojawiają się one na nogach, gdy nadciśnienie żylne w kończynach dolnych jest niskie i dochodzi do zastoju krwi. Wówczas mamy do czynienia z przewlekłą niewydolnością żylną. Ale powodów może być więcej np. niedrożność naczyń lub ucisk na żyły.

A co może sprzyjać notorycznemu powstawaniu żylaków? Powodem może być praca stojąca, ale też siedząca. Na ogół taka, która nie wymaga od Ciebie ciągłej zmiany pozycji. Oprócz tego tendencje do żylaków będą miały osoby otyłe oraz takie, które na co dzień dźwigają ciężkie przedmioty. Inny czynnik to antykoncepcja hormonalna lub ciąża.

Warto jeszcze wiedzieć, że większe tendencje do powstania żylaków będą miały osoby starsze, a bez znaczenia nie jest tutaj także płeć. Chociaż żylaków może nabawić się zarówno kobieta, jak i mężczyzna, to jednak nadal panie przodują w tych statystykach.

Sposoby na żylaki w domowym zaciszu

Nasz pierwsza propozycja w leczeniu żylaków domowymi sposobami to zastosowanie leczenia uciskowego. W tym celu będziesz potrzebować specjalnych pończoch, które mają różny poziom ucisku albo wykorzystać klasyczny bandaż uciskowy. Nim jednak ruszysz do sklepu lub apteki, żeby dokonać zakupu, wcześniej skonsultuj się z lekarzem, żeby wybrać odpowiedni nacisk. Pończocha powinna bowiem najmocniej uciskać stopę, okolicę kostek i powoli maleć, idąc ku górny partiom nogi.

Co jednak w przypadku bandaża? Wówczas należy mocno ucisnąć nie tylko okolice kostek, ale również pięty. Zastosowanie metody uciskowej zwiększa przepływ krwi, przez co ciśnienie jest niższe, a średnica żył mniejsza. To bardzo skuteczne, dlatego pończochy oraz bandaże to idealne sposoby na żylaki.

Moc octu jabłkowego

Inne rozwiązanie to sięgnięcie po jakże niepozorny ocet jabłkowy, który powinieneś dostać w każdym większym sklepie spożywczym. Wystarczy, że rozcieńczysz ocet z wodą, na jedną szklankę będziesz potrzebować około 3-4 łyżeczek. Następnie wmasuj roztwór w miejsce, gdzie są żylaki i najlepiej zrób to zaraz przed snem i tuż po przebudzeniu. Zawsze możesz też pić tak przygotowany napar 2 razy dziennie. Żeby jednak kuracja odniosła pożądane efekty, należy stosować ją przez miesiąc.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze