Czytany poradnik
Domowe sposoby na oparzenia
0

Domowe sposoby na oparzenia

AUTOR:  Anita Wach30 marca 2018

Oparzenie powstaje na skutek kontaktu skóry z wysoką temperaturą. Delikatne oparzenia, można wyleczyć samemu za pomocą domowych sposobów. Jeśli poparzenie wygląda na III stopień, trzeba natychmiast udać się do lekarza.

Jeśli doszło już do oparzenia, należy dobrze opatrzeć ranę. Zimna woda nie zawsze przynosi ulgę, wręcz przeciwnie, czasami może przysporzyć jeszcze więcej bólu. Dlatego lepszym rozwiązaniem będą domowe sposoby na oparzenia, które przedstawiamy w poradniku. Pamiętaj, jeśli wystąpiło u ciebie oparzenie III stopnia domowe sposoby nie pomogą i trzeba udać się jak najszybciej do szpitala, czas jest tutaj bardzo ważny.

Mleko

Domowym sposobem na oparzenia jest mleko. Wykonaj kompres z mleka i przyłóż do poparzonego miejsca, kwas który się w nim znajduje przyspieszy gojenie i złagodzi ból.

Woda i mydło

Gdy upłynie doba od poparzenia, przemyj dokładnie i delikatnie ranę wodą z mydłem. Powtarzaj tą czynność kilka razy w ciągu dnia, a w między czasie, zawijaj oparzenie bandażem.

Aloes

Jeśli masz taką możliwość to posmaruj ranę sokiem ze świeżego liścia aloesu, najlepiej na trzeci dzień od wypadku.

Witaminy

Jedz dużo owoców oraz innych roślin bogatych w witaminę C, A i B, które pomagają w gojeniu ran. Zakup witaminę E w kapsułkach, aby móc ją nałożyć bezpośrednio na ranę, zapobiegnie to tworzeniu się blizn. Produkty bogate w cynk, również pomogą w regeneracji uszkodzonego naskórka.

Ziemniak jako domowy sposób na oparzenia

Skrobia, którą zawiera ziemniak, pomaga w gojeniu, daje ukojenie w bólu i chroni przed tworzeniem się blizn. Wystarczy tylko pokroić ziemniaka, a jego plasterki przyłożyć do miejsca oparzenia.

Miód i zioła

Nałóż miód na ranę i owiń gazą. Złagodzi to pieczenie oraz ból, a także przyspieszy gojenie. Przygotuj napar z nagietka, bzu czarnego lub rumianku, pozostaw do wystygnięcia. Następnie namocz wacik w letnim roztworze i przyłóż do poparzonego miejsca.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze