Dom
Czytany poradnik
Domowe sposoby na mrówki w domu
0

Domowe sposoby na mrówki w domu

AUTOR:  Marzena Kuźma20 maja 2018

Właśnie teraz, kiedy robi się coraz cieplej, o tej porze roku mrówki trafiają do domów. Zauważyłeś jak poruszają się po Twoim pokoju? Nie wpadaj w panikę! Naturalne metody zwalczania szkodników pomogą Ci uporać się z problemem i wyeliminować mrówki z Twojego mieszkania.

Cynamon

Ta przyprawa jest skutecznym środkiem, który odstraszy mrówki. Zapach cynamonu zniechęca je do pojawienia się w domu. Olejek eteryczny z cynamonem daje pozytywne wyniki zarówno w zakresie odstraszania, jak i aktywności owadobójczej.

Dodaj ¼ do ½ łyżeczki olejku cynamonowego do filiżanki wody. Namocz wacik w tym roztworze i rozetrzyj na miejscach, w których mrówki mogą się pojawiać. Powtarzaj tą czynność raz dziennie, aż wszystkie mrówki znikną. Możesz również umieścić mielony cynamon i całe goździki w pobliżu miejsc przez, które wchodzą owady.

Biały ocet

Ten specyfik na pewno szybko ​​spowoduje eksmisję mrówek z Twojego terenu. Nie zniosą jego silnego zapachu. Ponadto zapach octu maskuje ich ślady zapachowe, przez co tracą poczucie orientacji.

Wymieszaj równe części białego octu i wody. Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem. Dodaj kilka kropel olejku i dokładnie wstrząśnij butelką. Spryskaj wokół listew podłogowych i innych punktów przez które mrówki mogą wchodzić do pokoju. Po godzinie zbierz owady wilgotnym ręcznikiem papierowym i wyrzuć je. Powtarzaj raz dziennie, aż całkowicie pozbędziesz się pasożytów. Możesz również użyć tego roztworu do czyszczenia podłóg, parapetów i blatów, aby zapobiec ewentualnym nowym miejscom przez które mrówki mogą wchodzić do mieszkania.

Cytryna

Aby usunąć obszary występowania mrówek, spróbuj soku z cytryny.  Jego zapach odstrasza, a jego kwaśna właściwość maskuje ich ślady zapachowe.

Przetrzyj sokiem z cytryny progi drzwi, parapety i inne możliwe miejsca, przez które wchodzą mrówki. Inną opcją jest umieszczenie kilku kropel soku z cytryny na wacie i pozostawienie ich w szafkach i innych obszarach. Rozrzuć małe plasterki skórki z cytryny wokół zewnętrznych wejść. Używaj tych środków co kilka dni, aż mrówki całkowicie znikną.

Mięta

Mięta jest naturalnym środkiem odstraszającym owady, który skutecznie zapobiega mrówkom. Nienawidzą intensywnego zapachu mięty, który także zakłóca ich zdolność wąchania, dzięki czemu nie są w stanie wykryć gdzie przechowujesz żywność. Dodaj 10 kropli olejku eterycznego z mięty do 1 szklanki wody. Rozpyl roztwór na wszystkie obszary, w których znajdują się mrówki. Powtarzaj dwa razy dziennie, aż mrówki znikną całkowicie. Posyp suszoną miętą drzwi wejściowe i obszary gdzie trzymasz śmieci.

Skuteczne porady:

  • Nigdy nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie.
  • Zmywaj je po każdym posiłku.
  • Trzymaj pojemniki na śmieci z dala od domu.
  • Wyrzucaj śmieci każdego dnia.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze