Domowe sposoby
Czytany poradnik
Domowe sposoby na długie paznokcie
3

Domowe sposoby na długie paznokcie

AUTOR:  Agnieszka Szarak15 marca 2018

Długie paznokcie są marzeniem niejednej kobiety. Dzięki nim dłonie wyglądają ładnie i smukło. Często jednak trudnością nie jest zapuszczenie paznokci do upragnionej długości, ale utrzymanie ich potem w dobrej kondycji. Łamliwość, matowy kolor, rozdwajanie czy przebarwienia to zwyczajowe problemy. Istnieją jednak domowe sposoby, żeby im zaradzić i cieszyć się długimi, pięknymi paznokciami.

Codzienna pielęgnacja

Zanim sięgniesz po specjalne oliwki, odżywki lub olejki do pielęgnacji dłoni i paznokci, warto na początek zajrzeć do własnej kosmetyczki. Jeśli masz dobry pilniczek, polerkę oraz dłutko, możesz zacząć od wykonania dokładnego manicure. Regularnie piłowane i szlifowane paznokcie lepiej rosną. Odsunięte oraz zadbane skórki również mają wpływ na szybszy wzrost paznokci. Tak naprawdę, dobrze jest mieć pilniczek zawsze pod ręką np. w torebce. Wówczas możesz na bieżąco wyrównywać paznokcie, gdy dojdzie do ułamania lub rozwarstwienia. To zapobiegnie powstawaniu dalszym szkodom i skróci okres odrastania paznokcia.

Ważna jest również ochrona dłoni i paznokci w trakcie wykonywania prac domowych. Jeśli masz kontakt z detergentami, załóż rękawiczki. Unikniesz w ten sposób zbędnych uszkodzeń, a także wysuszenia skórek i dłoni.

Czego potrzebują zdrowe paznokcie?

Żeby przystąpić do stosowania pielęgnacji zewnętrznej paznokci w postaci różnego rodzaju odżywek, warto się zastanowić nad witaminami oraz mikroelementami, których potrzebuje płytka paznokcia do prawidłowego rozwoju. Częstym problemem podczas zapuszczania długich paznokci jest niedobór witamin z grupy B, a także żelaza. Wówczas paznokcie mają tendencje do łamliwości i rozdwajania się. Z kolei, żeby odpowiednio stymulować ich wzrost, warto zastosować produkty zawierające witaminę C.

Co robić w praktyce

Jednym z pomysłów jest przygotowanie domowego zabiegu, do którego potrzebna Ci będzie oliwa z oliwek, czosnek i sok z pomarańczy. Na początek wyciśnij sok z pomarańczy do miseczki i dodaj do niego starty czosnek. W tej mieszance mocz paznokcie przez około 10 minut. Następnie zastąp miksturę oliwą z oliwek i trzymaj w niej paznokcie przez kolejne 5 minut. Może stosować ten zabieg 2-3 razy w tygodniu.

Inna metoda to zrobienie sobie maseczki z żelatyny. Jest to powszechnie dostępny produkt spożywczy, który znajduje się w prawie każdym domu i ma zbawienny wpływ na kondycję paznokci. W tym celu  rozpuść łyżeczkę żelatyny w połowie szklanki letniej wody. Poczekaj około 5 minut, aż żelatyna stężeje, i wtedy zanurz w niej paznokcie na mniej więcej 15 minut.

Możesz również wzmocnić i odkazić swoje paznokcie za pomocą… majonezu. Zawiera on w sobie oleje, które idealnie nawilżą paznokcie oraz skórki. W dodatku znajdują się w nim również jaja pełne składników mineralnych i witamin. Wystarczy włożyć palce do majonezu na 8-10 minut, po czym opłukać je ciepłą wodą. Zabieg też możesz powtarzać praktycznie codziennie.

To tylko kilka sposobów, z których możesz skorzystać bez wychodzenia z domu. Jednak tak jak zawsze, gdy pragniesz osiągnąć długotrwałe i pożądane efekty, ważna jest regularność w powtarzaniu pomocniczych czynności.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
100%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
3Komentarze
 • HannaB
  27 marca 2018 at 09:35

  Mi tez nie pomagały te dostępne odżywki, ale spróbuje ogólnie lepiej o dłonie zbadać bo po zimie to wiadomo jak skóra i paznokcie wyglądają… raz się zapomi rękawiczek i już ręce popękane

 • Alicja
  21 marca 2018 at 10:28

  o paznokcie nie da sie zadbać tak z dnia na dzień, potrzeba długiej pielęgnacji o czym przekonałam się sama po wielu latach zaniedbań gdy były bardzo łamliwe i słabe, zdecydowanie polecam witamine C na początek.

 • Anka
  19 marca 2018 at 12:01

  Mi paznokcie strasznie zniszczyły sordki do czyszczenia… Nie pomogły żadne odzywki z rossmana :/
  Kosmetyczka mi wlasnie poleciła kiedys wcieranie w skórki oliwy z oliwek i rezultaty były super! Musze wypróbować z czosnkiem..