Czytany poradnik
Domowe sposoby na białe zęby
0

Domowe sposoby na białe zęby

AUTOR:  Marzena Kuźma5 marca 2018

Zdrowe zęby są podstawą pięknego i oszałamiającego uśmiechu. Nie trzeba jednak wydawać majątku u dentysty aby cieszyć się białymi zębami. Wystarczy zastosować kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci bezpiecznie i naturalnie wybielić zęby w domu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest jednym z najlepszych składników, których można użyć do pozbycia się żółtych zębów. Pomaga usunąć żółtą płytkę nazębną i sprawia, że zęby będą świecić jak perły.

  1. Wymieszaj ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej z odrobiną pasty do zębów. Umyj zęby tą miksturą i spłucz ciepłą wodą. Używaj raz lub dwa razy w tygodniu.
  2. Alternatywnie można łączyć sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny, białym octem lub nadtlenkiem wodoru.

Sól

Sól jest jednym z podstawowych środków czyszczących, które używane są w gabinecie stomatologicznym. Jest składnikiem, który nie tylko pomaga uzupełnić utraconą zawartość minerałów w zębach, ale sprawia, że nasz uśmiech staje się bielszy. Możesz używać zwykłej soli regularnie każdego ranka jako proszek do zębów zamiast pasty lub dodać do niej sody oczyszczonej i delikatnie wetrzeć w zęby.

Stosuj sól ostrożnie, gdyż może powodować podrażnienie dziąseł i zniszczenie szkliwa zębów.

Nadtlenek wodoru

Łagodne działanie wybielające nadtlenku wodoru może sprawić, że żółty osad zniknie. Można go używać w postaci płukanki, uważając aby nie połknąć roztworu. Inną opcją jest zrobienie pasty z sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru. Aby pozbyć się pozostałości należy później umyć zęby zwykłą pastą.

Nadtlenek  wodoru należy używać z  zachowaniem szczególnej ostrożności, ponieważ może powodować wrażliwość zębów.

Skórka pomarańczy

Regularne czyszczenie zębów za pomocą świeżej skórki pomarańczy zmniejszy żółty odcień, który gromadzi się na zębach.

  1. Potrzyj pomarańczową skórką o zęby każdej nocy przed pójściem spać. Zawarta w niej witamina C i wapń będą zwalczać mikroorganizmy przez całą noc.
  2. Rób to przez kilka tygodni, a szybko zauważysz rezultaty.

Jeśli świeża pomarańcza nie jest dostępna do kupienia, można użyć wersji suszonej.

Truskawki

Truskawki zawierają dużą ilość witaminy C, dzięki której zęby stają się bielsze.

  1. Zmiksuj kilka truskawek w pastę i delikatnie nałóż na zęby. Najlepiej rób to dwa razy dziennie przez kilka tygodni, a żółty odcień na zębach zniknie.
  2. Inną opcją jest zmieszanie miąższu jednej truskawki z pół łyżeczką sody oczyszczonej, rozprowadzenie mieszaniny na zębach i pozostawienie jej na kilka minut. Wypłucz usta i umyj zęby zwykłą pastą, aby pozbyć się resztek.

Cytryna

Składniki wybielające, które umożliwią pozbycie się żółtego osadu z zębów zawiera cytryna. Płukanie jamy ustanej sokiem z cytryny i szorowanie zębów skórką z cytryny jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby zęby znów były białe.

  1. Wymieszaj kilka kropli soku z cytryny i trochę soli.
  2. Nałóż miksturę na zabarwione zęby i energicznie wetrzyj pastę w zęby i dziąsła. Pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie przepłucz usta wodą.
  3. Zrób to dwa razy dziennie przez około dwa tygodnie, aby pozbyć się kamienia nazębnego i żółtego odcienia.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze