Czytany poradnik
Dieta kopenhaska – jadłospis na co dzień
0

Dieta kopenhaska – jadłospis na co dzień

AUTOR:  Klaudia Ozimek28 września 2018

Jest wiele diet odchudzających, a jedną z nich jest dieta kopenhaska. Dieta kopenhaska jadłospis ma ściśle określony i dlatego jest ona tak bardzo skuteczna. Osoby, które będą przestrzegać zasad jadłospisu tej diety, mogą liczyć na to, że jej efekty będą widoczne już po pierwszym tygodniu stosowania. Jak więc wygląda jadłospis diety kopenhaskiej?

Dieta kopenhaska jadłospis – pierwszy tydzień

W ciągu tej diety jadłospis jest uastalany na pierwszych siedem dni. W ciągu tygodnia jesteśmy zmuszeni przestrzegać zasad diety kopenhaskiej. A to oznacza, że dieta kopenhaska jadłospis ma ściśle ustalony na cały tydzień. W pierwszym tygodniu diety wyszczególnione są trzy posiłki w ciągu dnia:

  • Śniadanie – na śniadanie można wypić kawę lub herbatę, jednak należy pamiętać, że można dodawać do nich cukru. A jeśli nie jesteśmy w stanie wypić tych napoi bez cukru, to musi nam wystarczyć woda mineralna.
  • Obiad – na obiad możemy zjeść jajka na twardo. Do tego warto zjeść jakieś warzywa. Najlepszym wyborem będą brokuły oraz pomidor. Są to warzywa, które mają nie wiele kalorii.
  • Kolacja – na kolację można pozwolić sobie na gotowaną pierś z kurczaka, sałatę oraz pomidory. Do popicia musi nam wystarczyć woda z sokiem z cytryny.

Dieta kopenhaska jadłospis – tydzień drugi

Dieta kopenhaska jadłospis na kolejny tydzień nie będzie różnił się wiele od poprzedniego.

  • Śniadanie – na śniadanie powinna nam wystarczyć kawa lub herbata. Jest tylko jedna różnica, do napoi możemy dodać jedną kostkę cukru.
  • Obiad – obiad prezentować się powinien tak samo, jak kolacja z poprzedniego tygodnia, czyli gotowana pierś z kurczaka, pomidory i sałata.
  • Kolacja – tym razem możemy pozwolić sobie na zjedzenie jogurtu naturalnego. Warto do niego dodać otrębów, które poprawiają trawienie.

Dieta kopenhaska jadłospis — tydzień trzeci

Co w ostatnim tygodniu można zjeść na śniadanie, obiad i kolację?

  • Śniadanie – kubek herbaty lub kawy z kostką cukru.
  • Obiad – jajko gotowane na twardo oraz wybrane warzywa. Najlepiej wybrać pomidora i marchewkę.
  • Kolacja – Jogurt naturalny i sok owocowy bez dodatku cukru.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze