Dieta 8-godzinna - dieta, w której można jeść wszystko!

Tzw. dieta 8–godzinna, to dieta, w której można jeść wszystko. Na czym polega i w czym tkwi jej sekret? Jakie rozwiązania proponują autorzy tego programu odchudzania? Zapraszamy do lektury!

Dieta 8-godzinna – dieta, w której można jeść wszystko

Dieta 8–godzinna to program odchudzania stworzony przez redaktora Men’s Health – Petera Moore. Jak przekonują autorzy tego odkrycia, jest to dieta, w której można jeść wszystko. Jedno z haseł reklamujących ten typ diety, to „Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to, co jesz!” Autorzy diety postanowili powziąć walkę z wszech obecnie panującym kryzysem otyłości i opracowali rewelacyjną metodę odchudzania. Metodę, która zdecydowanie odbiega od standardowych działań. Metodę, która odrzuca takie strategie jak tradycyjne diety ograniczające ilość spożywanego cukru, stosowanie wspomagaczy dietowych, liczenie kalorii, czy żywienie się według indeksu glikemicznego. Sekretem diety Moore’a jest jedzenie podczas 8–godzinnego okresu w ciągu doby!

Czy dieta, w której można jeść wszystko, jest skuteczna?

Autorzy diety 8–godzinnej, przekonują, że żeby była ona skuteczna, wystarczy ją stosować przez trzy dni w każdym tygodniu. W oparciu o przeanalizowane dogłębnie badania naukowe udowadniają również, że dieta, w której można jeść wszystko to najzdrowszy typ odżywiania, obniżający ryzyko zapadnięcia na choroby serca, cukrzycę, a nawet raka. Poza stosowaniem 8–godzinnego trybu spożywania pokarmów, Peter Moore oraz drugi autor tego programu – David Zinczenko – zachęcają również, by po prostu dbać o siebie i zdrowo żyć, zgodnie z rytmem zegara biologicznego. Według nich to jest sposób na sukces! Dieta 8–godzinna ma wielu zwolenników, zwłaszcza od czasu premiery książki Zinczenko i Moore’a – „Dieta 8–godzinna – obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to, co jesz!”. Bestseller New York Times’a nawołuje do ograniczenia spożycia pokarmów do 8–godzinnego okresu w ciągu doby (np. co drugi dzień). Możesz spożywać dowolne rodzaje pokarmów i jeść je w dowolnej ilości, ale musisz pilnować się tego obostrzenia.

Jak żyć zdrowo według autorów diety 8-godzinnej?

  1. Usystematyzuj swój zegar biologiczny i śpij regularnie
  2. Dbaj o ruch i ćwicz w ciągu dnia
  3. Unikaj picia kawy po godzinie 14:00
  4. Każdego wieczoru sporządź plan na następny dzień
  5. Kładź się około pół godziny przed planowanym czasem na sen
  6. Pilnuj, by w sypialni była stała temperatura, maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.
  7. Bierz przed snem gorącą kąpiel.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.