Dom
Czytany poradnik
Czym wybielić firanki
0

Czym wybielić firanki

AUTOR:  Anita Wach8 marca 2018

Firanki służą nam nie tylko jako coś, co zakrywa okna przed niechcianym spojrzeniem sąsiadów, ale także jako ozdoby do naszego mieszkania. Zdarza się, że dostajemy je kogoś bliskiego i chcemy, aby wytrzymały jak najdłużej. Czym wybielić firanki, kiedy stracą swój kolor?

Czym wybielić firanki

Śnieżnobiałe firany rozjaśnią przestrzeń, co automatycznie powiększy pomieszczenie. Biały kolor, niestety szybko się brudzi, a także żółknie, jeśli w pokoju pali się np., papierosy. Ważne jest też to, jak przechowujemy nasze firanki i czy pierzemy je w odpowiedni sposób. Czym wybielić firanki, aby zaoszczędzi pieniądze i dalej cieszyć się z ich śnieżnobiałego koloru? Sprawdź domowe sposoby i olśnij wszystkich blaskiem swoich firan!

Sól kuchenna

Najpierw pierzemy firany normalnie, a następnie moczymy przez około półtorej godziny w roztworze soli z wodą w proporcji 4 łyżki do 3 litrów wody, następnie trzeba je porządnie wypłukać i rozwiesić do wyschnięcia. Do wody można dodać pół szklanki octu, aby wzmocnić efekt wybielenia.

Soda oczyszczona

Jeśli zastanawiasz się, czym wybielić firanki za niewielką cenę, najlepszym rozwiązaniem będzie soda. Tania i do kupienia w każdym sklepie, potrafi zdziałać cuda. Wystarczy dosypać łyżeczkę do prania, a jeśli chcemy wzmocnić efekt, można przed praniem, namoczyć firany w 10 litrach wody z 500g sody.

Proszek do pieczenia

Aby uzyskać lepszy efekt wybielenia, przed praniem namocz firany w 5 litrach wody z jednym opakowaniem proszku do pieczenia, a następnie wypierz normalnie w pralce. Jeśli twoje firanki są tylko lekko zażółcone, możesz wsypać proszek do pieczenia do proszku do prania i od razu wyprać firany bez wcześniejszego namaczania.

Skorupki jajek

Czym wybielić firany? Po zrobieniu jajecznicy nie wyrzucaj skorupek z jajek, ale włóż je do bawełnianego lub lnianego woreczka, a następnie włóż do pralki i wypierz razem z firanami. Prawdopodobnie skorupki jajek, potrafią wybielić najbardziej zniszczone firanki.

Aspiryna

Lek przeciwbólowy, który znajduje się w każdym domu, może posłużyć jako wybielacz. Przed praniem namocz firany w wodze w której znajduje się pięć rozpuszczonych tabletek Aspiryny, a następnie wypierz w pralce.

Detergenty

Czym wybielić firany, jeśli domowe sposoby zawiodły? Na twoje firany mogą pomóc różnego rodzaju środki wybielające, proszki do prania, które wybielą i nadadzą przyjemny zapach. Takie detergenty znajdziesz w większych sklepach oraz różnych drogeriach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze