Microsoft
Czytany poradnik
Czym otworzyć winmail.dat?
0

Czym otworzyć winmail.dat?

AUTOR:  Paweł Nowicki10 lutego 2017

O tym czym jest plik winmail.dat oraz w jaki sposób go otworzyć w systemie Windows.

Plik pocztowy winmail.dat

Czasami odbierając e-mail widzimy w załączniku plik winamil.dat. Zastanawiamy się przy tym czym go otworzyć i co on zawiera. Może na początku wyjaśnię skąd biorą się pliki winmail.dat. Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę ale sam może nieświadomie wysyłać maile z załączonym plikiem winmail.dat. Jeżeli korzystamy z klienta, poczty o nazwie Microsoft Office Outlook, Outlook Express bądź Microsoft Exchange warto sprawdzić czy maile wysyłamy jako zwykły tekst. Klikamy menu Narzędzia | Opcje przechodzimy na kartę Format poczty | Format wiadomości | Redaguj – zaznaczamy Zwykły tekst. Od tego momentu mamy pewność, że osoby, do których wysyłamy pocztę nie będą otrzymywały dziwnych plików (winmail.dat).

A teraz, co zawierają pliki i skąd się biorą? Plik winmail.dat jest dołączany do maila, jeżeli wiadomość zawiera formatowanie RTF programu Microsoft Exchange. Pewnie niektórym nic to nie mówi, zatem prościej – wystarczy, że w mailu mamy pogrubiony tekst bądź piszemy kursywą, a osoba odbierająca maila nie ma programu pozwalającego odczytać ten format wiadomości. Korzysta np. z klienta poczty Lotus Notes.

Jeżeli nie mamy w naszym systemie programu Microsoft Exchange bądź Outlook, a chcemy zobaczyć, co zawiera nasz załącznik wystarczy ściągnąć darmową aplikacje np. o nazwie Winmail Opener.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze